Rubriky:

Španělsko

Legendární Di Stéfano je po infarktu v kritickém stavu

5. července 2014 20:26 - Madrid

Španělská fotbalová legenda Alfredo di Stéfano bojuje po srdečním infarktu v nemocnici v Madridu o život. Stav osmaosmdesátileté bývalé hvězdy Realu Madrid je podle mluvčí klubu Marty Santistebanové kritický. Mluvčí nemocnice Gregoria Marañóna agentuře AFP potvrdil, že Di Stéfano leží v komatu na jednotce intenzivní péče.

 

Profimedia.cz

Podle anonymního zdroje agentury AP u madridské záchranné služby utrpěl Di Stéfano infarkt ve svém domě nedaleko stadionu Santiaga Bernabeua. Přivolaný lékař zjistil zástavu srdce i dechu, životní funkce slavného hráče se údajně podařilo obnovit až po osmnáctiminutové resuscitaci.

Di Stéfano, jenž je společně s Pelém, Maradonou, Franzem Beckenbauerem a Johanem Cruyffem považován za jednoho z nejlepších fotbalistů historie, prodělal infarkt už vloni. V roce 2005 mu lékaři implantovali kardiostimulátor a zároveň provedli čtyřnásobný bypass aorty.

Rodák z Argentiny začal svou kariéru v River Plate, v roce 1953 ale přestoupil do Realu, v jehož dresu zářil. V letech 1956 až 1960 s klubem vybojoval pětkrát za sebou titul v PMEZ, předchůdci Ligy mistrů. Dvakrát získal Zlatý míč (1957 a 1959).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..