Rubriky:

Španělsko

Trestaný kanonýr Suárez: Začínám se zase cítit jako fotbalista

6. září 2014 14:33 - Barcelona

Luis Suárez přiznal, že po zmírnění podmínek svého trestu za kousnutí soupeře se zase cítí jako fotbalista. Sportovní arbitráž CAS totiž minulý měsíc dovolila uruguayskému kanonýrovi, aby s týmem Barcelony začal trénovat.

 

Gustau Nacarino, Reuters

Suárez dostal od FIFA za kousnutí Itala Giorgia Chielliniho na mistrovství světa zákaz startu na čtyři měsíce a v devíti reprezentačních zápasech. Suspendace zahrnovala všechny aktivity spojené s fotbalem, tedy i trénink v novém působišti Barceloně. Tuto část postihu nicméně CAS v srpnu po odvolání zrušila.

„Pravdou je, že to je utrpení. Máte pocit neschopnosti," uvedl Suárez v rozhovoru zveřejněném Barcelonou. „Fakt, že můžu říct dětem, že jdu do práce, mě uklidňuje. Začínám se zase cítit jako fotbalista," dodal bývalý útočník Liverpoolu.

Do Barcelony přišel Suárez už v trestu za 81,25 milionu eur (2,2 miliardy korun) a debut by si mohl odbýt koncem října v prestižním ligovém „El Clásicu" proti Realu Madrid. Kontroverzní útočník, jenž už pokousal soupeře v nizozemské a anglické lize, kde navíc dostal trest za rasismus, počítá v novém působišti ještě s větším „dohledem".

„Budu hrát v největším klubu na světě, takže na mě bude upřena ještě větší pozornost než dřív. Takže člověk musí být v tomhle smyslu opatrný, zodpovědný a inteligentní," řekl Suárez.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..