Mandžukič bude po operaci zlomeného nosu mimo hru deset dní

Madrid

Zhruba za deset dnů by se mohl vrátit k zápasům útočník Atlética Madrid Mario Mandžukič, který si v úterním utkání fotbalové Ligy mistrů proti Olympiakosu Pireus zlomil nos a ve čtvrtek podstoupil operaci. Podle klubového lékaře bude nejprve nastupovat s ochrannou maskou.

Smutný útočník Atlétika Madrid Mario Mandžukič opouští trávník po porážce s Olympiakosem.

"Bude mít masku na míru, tu nejmenší a nejpohodlnější, co jde, i když se za těchto okolností vždycky hraje špatně," řekl doktor Pedro Luís Llopis.

Chorvatský reprezentant Mandžukič, který přišel do Atlética v létě z Bayernu Mnichov, zmešká dva ligové zápasy s Vigem a Almeríí. Měl by však stihnout 1. října další utkání Ligy mistrů s Juventusem.

Za finalistu minulého ročníku prestižního soutěže a úřadujícího španělského šampiona odehrál Mandžukič proti Olympiakosu celý zápas, i když zlomeninu nosu utrpěl už ve 3. minutě. Před poločasovou pauzou dokonce skóroval hlavou. Atlético přesto v Řecku prohrálo 2:3.