Bilbao - Sevilla 1:0Sevilla promarnila šanci vést ligu, Valencie už je druhá

Madrid

Fotbalisté Sevilly nevyužili šanci jít do čela španělské ligy, když podlehli v desátém kole na hřišti Bilbaa 0:1. V tabulce klesli z druhé na čtvrtou příčku, na vedoucí Real Madrid ztrácejí dva body.

Sevilla teprve podruhé v sezóně prohrála a potřetí ztratila body. Zápas rozhodl už ve 13. minutě Aduriz, který napálil míč pod břevno a dal čtvrtý gól v tomto ligovém ročníku. Kvůli zranění musel nejlepší střelec Bilbaa už po necelé půlhodině hry střídat, jeho spoluhráči ale těsný náskok udrželi. Athletic vyhrál teprve potřetí v sezóně.

Elche i v devíti hráčích dokázalo uhájit výhru proti Espaňolu Barcelona. Výhru domácím zajistil dvěma brankami Brazilec Jonathas. Čtvrt hodiny před koncem viděl druhou žlutou Garry Rodrigues a deset minut nato i Domingo Cisma. Hosté ale dokázali jen snížit z pokutového kopu, který proměnil Christian Stuani.

Španělská fotbalová liga - 10. kolo:
Bilbao - FC Sevilla 1:0 (13. Aduriz)
Villarreal - Valencie 1:3 (88. Trigueros - 64. a 73. Mustafi, 6. vlastní Trigueros)
Levante - Almería 2:1 (26. Barral, 76. Casadesus - 70. Zongo)
Elche - Espaňol Barcelona 2:1 (19. a 52. Jonathas - 86. Stuani z pen.)