Španělsko

Čtyři břevna, žádné body. Fotbal je někdy nefér, povzdychl si barcelonský Suárez

3. listopadu 2014 19:40 - Barcelona

Parádní start fotbalistů Barcelony do nové sezóny La Ligy v posledních dnech zastínily dvě prohry a následný pád na čtvrté místo tabulky. Katalánský celek po neúspěchu v El Clásicu nebodoval ani v sobotním duelu proti Celtě Vigo, přestože byl celý zápas lepším týmem. Jenže čtyři nastřelená břevna a jedna povedená akce galicijského protivníka nakonec znamenala porážku 0:1. „Fotbal je někdy nefér,“ utrousil Luis Suárez, kterému premiéra před barcelonským publikem pořádně zhořkla.

Albert Gea, Reuters

Osm zápasů se barcelonská defenziva pyšnila neprůstřelností, brankář Claudio Bravo držel 754 minut čisté konto. Jenže to je minulost, v posledních dvou utkáních vyšli barcelonští fotbalisté bodově naprázdno.

Proti Celtě Vigo, kterou ještě v minulém ročníku trénoval Luis Enrique, přitom domácí čtyřikrát nastřelili břevno. Dvakrát se míč otřel o brankovou konstrukci po střelách Neymara, dvakrát po akcích Messiho. Zbylé pokusy lapil skvělý brankář Sergio Álvarez, rozhodující gól vstřelil v 55. minutě po špatném odkopu Daniho Alvese hostující Joaquín Larrivey, kterému skvěle přikopl míč patičkou Nolito.

Doplácíme na zahozené šance, mrzí Enriqueho

„Musíme se s tím poprat. Nejsme dostatečně efektivní a doplácíme na zahozené šance. Je ale pouze na nás, abychom to v dalších zápasech změnili," uvedl trenér katalánského celku Luis Enrique, který i tentokrát nasadil hvězdný útok Neymar - Messi - Suárez. „Je to nefér, ale fotbal je takový. Míč prostě nepřešel brankovou čáru, jejich gólman chytal skvěle. Hra byla z naší strany dobrá, výsledek už ne," tvrdil Luis Suárez.

Uruguayský kanonýr se po protrpěném čtyřměsíčním distancu pomalu zabydluje v základní jedenáctce Blaugranas. „Proti Celtě jsem se cítil mnohem lépe než v druhé půli v Madridu, kde jsem trochu vnímal únavu. Pomohl mi katalánský Superpohár s Espaňolem, dostal jsem se do rytmu. V dalších zápasech to bude ještě lepší," prohlásil Suárez.

Toho ve středu čeká návrat do Amsterdamu, kde Barcelona hraje v rámci Ligy mistrů s Ajaxem. „Moc se na ten zápas těším. Chceme dát naším fanouškům jasný vzkaz, že jsme to my, kdo stojí o změnu k lepšímu," doplnil Suárez.