Rubriky:

Španělsko

Ronaldo převzal Zlatou kopačku za minulou sezónu

5. listopadu 2014 16:41 - Madrid

Portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo převzal v Madridu Zlatou kopačku pro nejlepšího fotbalového střelce Evropy v minulé sezóně. Devětadvacetiletá hvězda Realu získala toto ocenění potřetí v kariéře po letech 2008 a 2011.

Reuters

Ronaldo nastřílel v uplynulém ročníku 31 ligových gólů a o prvenství se dělil s bývalým útočníkem Liverpoolu Luisem Suárezem, jenž v létě přestoupil do Barcelony. Původně se uvažovalo, že cenu udělovanou organizací European Sports Media (ESM) převezmou oba slavní hráči společně, to však údajně Ronaldovi zástupci odmítli.

Uruguayec Suárez, jemuž koncem října vypršel čtyřměsíční trest za kousnutí soupeře na mistrovství světa, Zlatou kopačku dostal už před měsícem ve svém bývalém působišti Liverpoolu.

"Chtěl bych poděkovat svým spoluhráčům, bez nich bych tuhle trofej nezískal. Je to pro mě mimořádný den," uvedl dnes Ronaldo v Madridu. "Cítím, že mě tu mají hodně rádi, a slibuju všem fanouškům, že ze sebe stále budu vydávat maximum," dodal nejlepší fotbalista světa za minulý rok.

Prezident Realu Florentino Pérez postavil Ronalda na roveň klubových legend. "Před několika měsíci jsme přišli o našeho čestného prezidenta Alfreda di Stéfana. Teď tu Madriďané vidí stát jeho právoplatného dědice," řekl.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..