Real Madrid - Vigo 3:0

Ronaldo svým 23. hattrickem sestřelil Vigo a překonal rekord

6. prosince 2014 17:54 - Madrid
(Aktualizováno: 6. prosince 2014 21:55)

Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo z Realu Madrid dosáhl v sobotním zápase La Ligy proti Vigu na 23. hattrick ve španělské lize a překonal tak rekord Alfreda di Stéfana a Telma Zarry. Bílý Balet zdolal Celtu 3:0 a vede tabulku s čtyřbodovým náskokem před městským rivalem Atlétikem. Rojiblancos v sobotu zvítězili na půdě Elche 2:0 a potřetí v řadě si připsali tři body. Svůj premiérový gól zaznamenal devatenáctiletý Uruguayec José María Giménez.

Andrea Comas, Reuters

Real Madrid měl proti Vigu střelecky navrch od začátku zápasu, gól vstřelil ale až v 36. minutě z penalty Ronaldo. Nejlepší střelec španělské ligy se dvakrát prosadil i v druhé půli a zaznamenal tak osm z posledních devíti gólů Bílého baletu proti dnešnímu soupeři. Vedoucí tým tabulky vyhrál osmnácté soutěžní utkání v řadě. Vigo poprvé od roku 1995 nedokázalo ve čtyřech zápasech v řadě skórovat.

Úřadujícího mistra Atlético Madrid poslal do vedení v 16. minutě právě Giménez, jenž za madridský celek odehrál teprve páté ligové utkání. Na 2:0 upravil v druhé půli Mario Mandžukič, pro něhož to byl šestý gól v sezóně La Ligy.

Elche z posledních čtyř zápasů získalo pouze dva body a propadlo se na poslední dvacáté místo.

Bilbao překvapivě nestačilo na Córdobu, jedinou branku utkání vstřelil v 23. minutě alžírský útočník Nabil Ghilas. Nováček ligy vyhrál utkání nejvyšší španělské soutěže poprvé od května 1972. Bilbao ukončilo sérii šesti utkání bez prohry.