Atlético - Levante 3:1Atlético ještě bez Torrese dotáhlo druhou Barcelonu

Fotbalisté Atlética Madrid porazili v prvním utkání po vánoční pauze 3:1 Levante a bodově se ve španělské lize dotáhli na druhou Barcelonu, jež má nedělní zápas 17. kola v San Sebastianu k dobru. Na vedoucí Real Madrid, který má kvůli MS klubů odehráno dokonce o dva duely méně a představí se zítra ve Valencii, ztrácí bod.

Atlético ještě bez posily Fernanda Torrese, jehož hostování z AC Milán vstoupí oficiálně v platnost až v pondělí, udeřilo třikrát ze vzduchu. Skóre otevřel v 18. minutě Antoine Griezmann, jenž osvědčil svou střeleckou formu už v posledním utkání před Vánocemi, kdy zaznamenal hattrick.

Francouzský útočník přidal druhou branku hlavou po zmatku v domácí obraně dvě minuty po přestávce a připsal si osmý gól v sezóně. Po hodině hry sice za hosty snížil střídající Nábil El Žar, ale pojišťovací třetí branku přidal v 82. minutě jak jinak než hlavičkou Diego Godín.

Španělská fotbalová liga - 17. kolo:
Atlético Madrid - Levante 3:1 (18. a 47. Griezmann, 82. Godín - 62. El Žar),
FC Sevilla - Vigo 1:0 (32. Pareja),
Elche - Villarreal 2:2 (26. Jonathas, 35. Víctor Rodríguez - 12. Vietto, 17. Uche),
La Coruňa - Bilbao 1:0 (24. Cavaleiro)
Málaga - Almería 1:2 (73. Samuel - 39. a 76. z pen. Hemed).