Rubriky:

Španělsko

Real Madrid je stále nejhodnotnějším fotbalovým klubem světa

6. května 2015 19:08 - New York

Nejhodnotnějším fotbalovým klubem světa je třetí rok po sobě Real Madrid. Magazín Forbes ocenil úřadujícího vítěze Ligy mistrů na 3,26 miliardy dolarů (78,8 miliardy korun). Oproti loňsku hodnota Realu klesla o pět procent.

 

Stringer/spain, Reuters

"V čele pořadí se však udržel díky příjmům 746 miliónů dolarů (18 miliard korun), které byly nejvyšší ze všech sportovních týmů na světě," uvedl Forbes.

Za Realem se udržel další španělský velkoklub Barcelona, jejíž hodnota činí 3,16 miliardy dolarů. Třetí je Manchester United (3,10), který žebříčku nejhodnotnějších klubů kraloval nepřetržitě osm let až do roku 2012.

První čtveřici uzavírá stejně jako před rokem Bayern Mnichov, který si oproti loňsku výrazně polepšil - z 1,85 na 2,35 miliardy dolarů. Na páté místo se dostal Manchester City (1,38). Vystřídal Arsenal, který s hodnotou 1,31 miliardy dolarů klesl na sedmou příčku. Dostala se před něj ještě Chelsea (1,37). Arsenal je poslední z klubů s miliardovou hodnotou.

Na konci první desítky jsou pátý zástupce anglické Premier League Liverpool (982 miliónů) a italské celky Juventus (837) a AC Milán (775).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..