Rubriky:

Španělsko

Chystanou stávku španělských fotbalistů v lize zakázal soud

14. května 2015 13:42 - Madrid

Poslední dvě kola španělské fotbalové ligy se dohrají podle původních plánů poté, co soud zamítl stávku, kterou od soboty naplánovala hráčská unie (AFE). Té se nelíbí nový zákon o regulaci příjmů z vysílacích práv a přerušení všech soutěží chystala s podporou domácí fotbalové federace (RFEF).

 

Christophe Ena, ČTK/AP

Vedení fotbalové ligy (LFP) se proto obrátilo na soud a ten mu dal zapravdu. Stávka by podle rozhodnutí soudu narušila uzavření mistrovské soutěže a vedla k "vážnému organizačnímu chaosu". Případná stávka se měla vedle posledních dvou kol ligových soutěží dotknout i finále Španělského poháru.

V první lize vede Barcelona o čtyři body před Realem Madrid a v neděli si může zajistit titul, pokud vyhraje duel s Atléticem Madrid.

Hráčské unii a fotbalové federaci se mimo jiné nelíbilo, že má mít z prodeje televizních práv podíl jen 4,55 procenta a ztratí část svého vlivu. Zákon, který byl schválen za začátku května, zavádí centrální rozdělování peněz z vysílacích práv. Platit má od sezony 2016/17. Federace kritizuje také fakt, že část peněz půjde na činnosti, které nesouvisejí s fotbalem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..