Rubriky:

Španělsko

Madridský soud potvrdil nekalé praktiky španělského fotbalového týmu

18. června 2015 09:36 - Madrid

Španělský soud rozhodl. Fotbalový klub Osasuna Pamplona údajně na konci sezóny 2013/14 uplácel další španělské týmy, aby se zachránil v nejvyšší ligové soutěži. Konkrétně jde o částku 2,4 miliónu eur (65,4 miliónů korun), jež zmizela mezi listopadem 2013 a loňským červnem z klubového účetnictví.

 

Jan Handrejch, Právo

Soudce uvedl, že z této sumy bylo 250 000 eur použito na uplacení hráčů Espaňolu Barcelona, kteří v předposledním kole remizovali s Osasunou 1:1. Dalších 650.000 eur měl dostat Betis Sevilla - 400 000 za to, aby porazil v předposledním kole Valladolid, a 250 000 za porážku s Osasunou v posledním kole.

Ani vítězství 2:1 v závěrečném kole však Pamploně nepomohlo k udržení v lize. Spolu s ní spadly do druhé nejvyšší soutěže Valladolid a Betis. Sevillskému týmu se letos podařil okamžitý návrat mezi elitu, Osasuna oproti tomu málem sestoupila do třetí ligy.

"Soudce bude pokračovat ve vyšetřování dalších zápasů, u nichž je podezření, že je Osasuna ovlivnila. Stejně tak bude zkoumat osud dalších peněz, jež byly v hotovosti vybrány z klubové kasy," uvedl soud v prohlášení.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..