Bilbao - Barcelona 4:0Bilbao se hvězd neleklo. Messi a spol. si ani neškrtli

Bilbao

Senzace! Hvězdy takřka jen přihlížely, jak soupeř nekompromisně střílí. Fotbalisté Barcelony prohráli v úvodním utkání španělského Superpoháru na hřišti Bilbaa vysoko 0:4. Hattrickem za 15 minut se o to zasloužil zejména útočník Aritz Aduriz. Odveta se hraje v pondělí v Barceloně.

Mikel San José (vpravo) z Bilbaa a jeho spoluhráči po výhře nad Barcelonou v prvním boji o španělský Supepohár

Katalánci přitom v úterý v Tbilisi získali Superpohár UEFA a měli v plánu zaútočit na zisk šesti trofejí v jediném kalendářním roce. Jenže při pokusu o pátou začíná v takřka vražedně nabitém předsezónním programu jejich plán chátrat.

Bilbao se totiž favorita, který za sebou měl náročný prodloužený "výlet" do Gruzie, nezaleklo. Sice tradičně Barcelona držela míč, ale přes obranu domácích se nedostávala do zakončení, a tak mělo Bilbao více střeleckých pokusů. Hned ve 13. minutě otevřel skóre obránce San José a po změně stran začal úřadovat Aduriz, který své tři branky vtěsnal mezi 53. a 68. minutu. Naopak v dresu Barcelony se žádná z hvězd v čele s Lionelem Messim neprosadila.