Střelecký koncert dovedl Lakers k dalšímu vítězství

NEW YORK

Basketbalisté Los Angeles Lakers nakročili do semifinále Západní konference, když pátý zápas série play off NBA s Minnesotou vyhráli s přehledem 120:90. Poslední krok zbývá po úterku udělat i celkům New Jersey a San Antonia, Indiana po prodloužení úspěšně odvrátila 'mečbol' Bostonu, a tak ve všech sériích je stav 3:2.

Kevin Garnett z Minnesoty marně brání Kobea Bryanta z LA (vpředu).

Úřadující šampióny nasměroval k vítězství Kobe Bryant s 32 body, ale i každý ze zbývajících členů základní sestavy dal nejméně 12 bodů. Shaquille O'Neal jich nasbíral 27 a Derek Fisher 24. "Máme cit pro důležitost okamžiku, skutečně. Tohle byl klíčový zápas," vykládal Bryant. Pokud Lakers ve čtvrtek doma opět Minnesotu porazí, mohou slavit postup.

Hosté vedli v poločase o deset bodů, po třech čtvrtinách o 21 a nakonec o třicet. Vyprodané hlediště úměrně s tím utichalo, z úvodního nadšeného halasu bylo na konci rozpačité mlčení diváků. Lakers se blýskli čtyřiapadesátiprocentní úspěšností střelby, dali 12 trojek.

"To je konečně ten tým, který znám. Rychlý pohyb míče, minimum ztrát, zdravá agresivita," pochvaloval si výkon svěřenců kouč Phil Jackson. Rozjetým obhájcům trofeje konkuroval jen Kevin Garnett, autor 25 bodů a 16 doskoků.

Západní konference:
San Antonio - Phoenix 94:82 (stav série 3:2), Minnesota - Los Angeles Lakers 90:120 (stav série 2:3).

Indiana prodloužila sérii

V Indianapolisu došlo k něčemu, co historie play off nepamatuje. Domácí Pacers v nastaveném čase neinkasovali jediný bod, sami jich dali pět a výhrou 93:88 odvrátili hrozbu vyřazení. "Měli jsme to dnes ukončit. Takovému soupeři nemůžeme dovolit se nadechnout," litoval bostonský Paul Pierce promarněné šance.

New Jersey Nets si proti Milwaukee přiblížili semifinále Východní konference domácí výhrou 89:82, na vlastní palubovce uspělo v poměru 94:82 i San Antonio nad Phoenixem. Tim Duncan k tomu přispěl 23 body a 17 doskoky.

Východní konference:
New Jersey - Milwaukee 89:82 (stav série 3:2), Indiana - Boston 93:88 po prodl. (stav série 2:3).