Real Madrid - Levante 3:0Ronaldo je novým rekordmanem Realu, Neymar řádil proti Vallecanu

Cristiano Ronaldo je novým rekordmanem Realu Madrid v počtu vstřelených gólů. V sobotním zápase s Levante přispěl jednou brankou k vítězství 3:0 a s bilancí 324 zásahů překonal Raúla, s nímž se dosud o prvenství dělil.

Cristiano Ronaldo jásá po trefě v ligovém utkání proti Levante.

Real se v lize dočkal výhry po dvou remízách a minimálně do neděle se posunul do čela tabulky. Na kontě má 18 bodů stejně jako Barcelona, která si díky čtyřgólovému představení útočníka Neymara poradila 5:2 s Vallecanem. Katalánský celek sice od 15. minuty prohrával, brazilský reprezentant ale dvěma góly z penalt do přestávky skóre otočil.

Ve druhém poločase přidal Nemyar v rozmezí jedné minuty další dva góly a dokonal obrat. V závěru se ještě postaral o pátý zásah domácích Suárez a za hosty zkorigoval Jozabed. Neymar během jednoho zápasu zdvojnásobil svoji gólovou bilanci a posunul se do čela tabulky střelců o dva góly před Karima Benzemu a Ronalda.

Ronaldo nejprve na stadiónu Bernabeu připravil ve 27. minutě gólovou pozici pro Marcela a sám se trefil o tři minuty později. Skóre zpečetil devět minut před koncem Jese.

K překonání Raúlova rekordu portugalský reprezentant potřeboval pouze 310 zápasů v sedmi sezonách. Španělský útočník se k bilanci 323 gólů dopracoval po 741 zápasech během 16 let. Z hráčů Realu pokořil hranici 300 gólů už jen Alfredo Di Stéfano, který nasbíral 308 zásahů ve 396 utkáních v jedenácti sezónách.

Třicetiletý Ronaldo dal v lize 231 gólů, další přidal v Lize mistrů (67), Španělském poháru (21), španělském Superpoháru (3) a evropském Superpoháru (2).

Španělská fotbalová liga - 8. kolo:
Real Madrid - Levante 3:0 (27. Marcelo, 30. Ronaldo, 81. Jese)
Eibar - FC Sevilla 1:1 (8. Baston - 71. Gameiro)
FC Barcelona - Vallecano 5:2 (22. z pen., 32. z pen., 69. a 70. Neymar, 77. Suárez - 15. Guerra, 86. Jozabed).
Valencie - Málaga 3:0 (19. Charles vlastní, 33. Gómes, 88. Parejo z pen.)
Betis Sevilla - Espaňol Barcelona 1:3 (89. Rennella - 4. Roco, 51. Caicedo, 55. Sánchez).