Rubriky:

Španělsko

Barcelona dostala další pokutu od UEFA za katalánské vlajky

20. října 2015 10:20 - Madrid

Fotbalová Barcelona dostala podruhé během necelého půlroku pokutu od UEFA za to, že její fanoušci během utkání Ligy mistrů mávali vlajkami symbolizujícími snahu o nezávislost Katalánska na Španělsku. Klub s pokutou 40 000 eur nesouhlasí a bude se proti ní odvolávat, klidně až k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku.

 

Emilio Morenatti, ČTK/AP

UEFA Barcelonu poprvé potrestala za separatistické vlajky zvané Esteladas v hledišti po finále Ligy mistrů v Berlíně a nařídila vítězi soutěže zaplatit 30 000 eur. Poté, co se tyto vlajky s červenými a žlutými pruhy a hvězdou objevily na Camp Nou opět v zářijovém duelu LM proti Leverkusenu, dostali španělští mistři pokutu ještě o 10 000 eur vyšší.

Viceprezident Barcelony Jordi Mestre uvedl, že klub bude bojovat proti sankci všemi dostupnými právními prostředky. "Odvoláme se k UEFA, ke sportovní arbitráži (CAS), případně k civilním švýcarským soudům, a pokud to bude nutné, půjdeme až do Štrasburku," řekl Mestre před dnešním zápasem Ligy mistrů proti BATE Borisov.

"Budeme i nadále hájit zájmy klubu a uvidíme, co z toho vzejde. Zatím z toho ale nemáme vůbec radost. Nechceme s UEFA válčit, ale nikdy nedovolíme, aby byla lidem omezena svoboda projevu," řekl Mestre.

Velká část fanoušků Barcelony, jejíž motto je "víc než klub", se dlouhodobě rekrutuje z příznivců nezávislosti Katalánska na Španělsku. K hlasitým stoupencům idey samostatného Katalánska patří například i nejúspěšnější trenér v dějinách klubu Pep Guardiola.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..