Rubriky:

Španělsko

El Clásico v hledáčku policie. Sudího měli tlačit, aby nadržoval Realu

22. října 2015 15:35 - Praha/Madrid

Skandál největšího kalibru doutná ve španělském fotbalu! Jeden z nominovaných rozhodčích na listopadový mač gigantů mezi Realem Madrid a Barcelonou totiž oznámil, že je na něj vyvíjen tlak, aby první El Clásico v probíhající sezóně ovlivnil a poškodil na madridském Santiago Bernabeu katalánský velkoklub. Případem se již zabývá policie.

 

Juan Medina, Reuters

Identita sudího nebyla odhalena, zatím je známé jen to, že mělo jít o jednoho z pomezních arbitrů. Podle španělského listu Marca sudí policii řekl, že na něj v průběhu září nátlak vyvinul kolega s mezinárodními zkušenostmi nominovaný jako hlavní rozhodčí pro inkriminovaný zápas.

Sudí měl zapojení do jednostranného posuzování duelu rezolutně odmítnout, posléze se jej ale údajně snažil přesvědčit i člen komise rozhodčích Jose Morales. Ten mu měl dokonce vyhrožovat možným koncem kariéry.

Morales obvinění podle očekávání zásadně odmítl. „To je absurdní, jako v Kafkově románu. Nemám ponětí, odkud to může pocházet," reagoval na dotaz listu bývalý aktivní sudí.

Více informací zatím ani španělský tisk s ohledem na šetření nepřinesl. El Clásico je nicméně na programu až v sobotu 21. listopadu a kdo ví, co do té doby vyplave na povrch...

pn, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..