Bilbao - Sporting Gijón 3:0Dva Adurizovy góly vynesly Bilbau výhru nad Gijónem

Bilbao

Fotbalisté Bilbaa v dohrávce 9. kola španělské La Ligy porazili Gijón 3:0. Po nevydařeném vstupu do sezóny nyní bodovali počtvrté za sebou a dostali se do středu tabulky. Dva góly vstřelil kanonýr baskického celku Aritz Aduriz.

Bilbao se ujalo vedení v 28. minutě, kdy po pohledné kombinaci přihrál Williams před prázdnou branku Susaetovi. Ještě do poločasu zvýšil Aduriz. Nařízenou penaltu mu sice chytil gólman, ale míč vyrazil znovu jen před čtyřiatřicetiletého domácího útočníka, který se podruhé nemýlil.

Ve druhé půli pak Benat chytrým lobem našel za obranou znovu Adurize, jehož střele nezabránil v cestě do branky ani dobíhající obránce. Gijón se nevzmohl na odpor, za celý zápas ani jednou nevystřelil na branku.