Atlético uspělo s odvoláním proti trestu Filipeho Luíse

Fotbalisté Atlétika Madrid uspěli s odvoláním proti trestu Filipeho Luíse za faul na Lionela Messiho ve víkendovém duelu španělské ligy v Barceloně. Disciplinární komise mu snížila zastavení činnosti ze tří zápasů na jeden. Brazilský obránce, který ve 44. minutě ostře prošlápl argentinské hvězdě koleno a dostal rovnou červenou kartu, tak přijde pouze o sobotní zápas s Eibarem.

Obránce Atlétika Madrid Filipe Luís dostává po faulu na Lionela Messiho červenou kartu.

Zástupci Atlétika po udělení třízapasového trestu argumentovali, že ostatní hráči dostali za podobné fauly pouze jednozápasový distanc. Filipe Luís se navíc předtím podle nich žádných disciplinárních prohřešků nedopustil a Messiho nechtěl úmyslně zranit.

Barcelona ve šlágru s Atlétikem prohrávala 0:1, ale ještě do inkriminovaného momentu skóre otočila. Po vyloučení Filipeho Luíse dostal červenou kartu v druhé půli další hráč hostů Diego Godín. Barcelona po výhře 2:1 vede ligu o tři body a navíc má zápas k dobru.