Rubriky:

Španělsko

Živě

Soud zatím nebude řešit Neymarovo obvinění z krácení daní

5. února 2016 10:15 - Sao Paulo

Brazilský soud se nebude zabývat případem barcelonského útočníka Neymara a jeho otce, kteří čelí obvinění z daňových úniků a falšování dokumentů. Záležitost prý musí nejprve vyřešit příslušné úřady. Informovala o tom agentura Reuters.

 

Sergio Perez, Reuters

"V případech daňových úniků není možné někoho obvinit, dokud není konečný verdikt od úřadů," prohlásil soudce Mateus Castelo Branco Firmino da Silva. Státní zástupce okamžitě oznámil, že se proti rozhodnutí odvolá příští týden po skončení tradičního karnevalu.

Podle prokuratury Neymar v roce 2006 během působení v Santosu nezaplatil daně z osobnostních práv. Nedávno mu navíc soud nařídil, že musí doplatit 460 tisíc realů (asi 2,8 miliónu korun) za daně z let 2007 a 2008. Podobnému obvinění nečelí brazilská hvězda poprvé, v letech 2011 až 2013 nepřiznal příjmy ze zahraničí a na daních zaplatil o 390 miliónů korun méně, než měl.

Vyšetřován je také Neymarův přestup ze Santosu do Barcelony v roce 2013. Španělský klub totiž nejprve uváděl, že za brazilského reprezentanta zaplatil 57 miliónů eur, později se však ukázalo, že to bylo více než 86 miliónů. Část této sumy byla údajně určena pro hráče a jeho rodinu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..