Valencie - Barcelona 1:1Barcelona neprohrála ani ve Valencii a je ve finále poháru

Valencie

Fotbalisté Barcelony si remízou 1:1 ve Valencii pohlídali postup do finále Copa del Rey. Účast v něm měli obhájci prvenství prakticky jistou už po prvním utkání, ve kterém před týdnem deklasovali soupeře 7:0. Tentokrát nastoupili v kombinované sestavě.

Fotbalisté Barcelony Kaptoum (uprostřed), Munir El Haddadi (vlevo) a Alex Vidal se radují z vyrovnávacího gólu ve Valencii.

V odvetě nehráli hvězdní Lionel Messi, Neymar, Luis Suárez, Andres Iniesta, Gerard Pique, Sergio Busquets nebo Javier Mascherano.

Hosté museli dotahovat ztrátu, aby stanovili nový klubový rekord v počtu soutěžních zápasů za sebou bez porážky. Od závěru prvního poločasu prohrávali po brance Negreda, ale šest minut před koncem Kaptoum vyrovnal a Barcelona udržela neporazitelnost i v 29. soutěžním utkání v řadě. Předchozí rekordní šňůru zaznamenal katalánský tým v éře trenéra Pepa Guardioly v roce 2011.

Druhý finalista vzejde ze čtvrtečního utkání mezi Celtou Vigo a Sevillou, která první zápas vyhrála 4:0.

Španělský fotbalový pohár - odveta semifinále:
Valencie - Barcelona 1:1 (39. Negredo - 84. Kaptoum), první zápas 0:7, postoupila Barcelona.