Espaňol - Vallecano 2:1Espaňol v záchranářském souboji udolal Vallecano

Barcelona

Fotbalisté Espaňolu porazili v pondělní dohrávce 28. kola španělské La Ligy doma Vallecano 2:1. Souboj dvou týmů bojujících o záchranu rozhodl v 77. minutě Paraguayec Hernán Pérez.

Espaňol šel do vedení již ve 12. minutě, kdy střelou z první na bližší tyč otevřel skóre Abraham González. Domácí poté nevyužili několik slibných šancí a v 67. minutě je za to potrestal Bebé, jenž parádní ranou srovnal.

Rozhodnutí padlo o deset minut později. Peréz se opřel do míče z hranice šestnáctky a jeho nádherný volej rozvlnil síť. V závěru byl ještě vyloučen po druhé žluté kartě domácí Víctor Sánchez, na vítězství Espaňolu se ale už nic nezměnilo.

Barcelonský klub poskočil v dvacetičlenné tabulce na čtrnáctou příčku, Rayu patří nadále sedmnáctá pozice.