Rubriky:

Španělsko

Cruyffovi vzdalo hold na Camp Nou v Barceloně přes padesát tisíc lidí

29. března 2016 18:55 - Barcelona

Více než 50 tisíc smutečních hostů se během čtyřdenní vzpomínkové akce přišlo na stadiónu Camp Nou v Barceloně rozloučit se zesnulou klubovou legendou Johanem Cruyffem. Na pamětním místě ve vstupní hale na závěr poděkoval jeho syn Jordi všem, kteří legendárnímu fotbalistovi i trenérovi vzdali hold.

 

Albert Gea, Reuters

Johan Cruyff zemřel v Barceloně ve čtvrtek, v 68 letech prohrál boj s rakovinou plic. "Je zřejmé, že Johan není jen náš, ale patří celému fotbalovému světu. Bylo moc hezké, jak velký respekt a lásku mu prokázaly jeho bývalé kluby i národní tým. Byl inspirací pro mnoho lidí a tak si ho všichni budeme pamatovat," řekl na tiskové konferenci Jordi Cruyff, jenž sám v barcelonském dresu odehrál čtyři sezóny.

Trojnásobný držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy Johan Cruyff měl pohřeb v pátek jen za účasti nejbližších. "Nestál o žádnou slávu, chtěl být pohřben v rodinném kruhu," řekl jeho syn.

Hold nizozemské legendě dnes vzdali i hráči Barcelony a trénink zahájili minutou ticha. "Johan nám zanechal fantastické dědictví, které bude pokračovat. Navždy zůstane v našich srdcích," řekl kouč katalánského mužstva Luis Enrique.

Fotbalového velikána dnes posmrtně ocenilo i španělské ministerstvo sportu a kultury a Cruyffovi udělilo zlatou medaili Královského řádu za sportovní zásluhy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..