Eibar - Villarreal 1:2Soupeř Sparty v Evropské lize Villarreal zvítězil v Eibaru

Madrid

Soupeř pražské Sparty ve čtvrtfinále Evropské ligy Villarreal otočil zápas 31. kola španělské fotbalové ligy a v Eibaru zvítězil 2:1. V tabulce je čtvrtý se ztrátou 12 bodů na třetí Real Madrid a náskokem osmi bodů před Vigem.

Villarrealu se v poslední době příliš nedařilo, z předchozích čtyř utkání získal jen dva body a dobře nezačal ani dnes. V 22. minutě tečovanou střelou otevřel skóre obránce Eibaru Capa.

Ještě do přestávky ale hosté srovnali, když Suárezovu střelu gólman Riesgo vyrazil pouze k Adriánovi a ten zakončil do odkryté branky. Obrat dokonal pět minut po přestávce pátým zásahem v sezoně Soldado a zařídil Villarrealu první výhru na hřišti soupeře od 3. ledna.

Villarreal nastoupil v sestavě Areola - Rukavina, Bailly, Ruíz, Marín - Castillejo (69. Trigueros), Pina, Bruno, Suárez - Adrián (66. Bakambu), Soldado (82. Baptistao). První zápas čtvrtfinále Evropské ligy se Spartou odehraje ve čtvrtek 7. dubna doma.

Španělská fotbalová liga - 31. kolo:
Bilbao - Granada 1:1 (28. Lekue Martínez - 77. Peňaranda)
Málaga - Espaňol Barcelona 1:1 (45. Čop z pen. - 11. Diop)
Eibar - Villarreal 1:2 (22. Capa - 35. Adrián, 50. Soldado)
FC Sevilla - San Sebastian 1:2 (51. Gameiro z pen. - 2. Bergara, 34. vlastní Krychowiak)