Rubriky:

Španělsko

Modernizovaný stadión Realu bude mít i zatahovatelnou střechu

11. října 2016 16:52 - Madrid

Fotbalový klub Real Madrid se dohodl s vedením španělské metropole na modernizaci stadiónu Santiago Bernabéu, který bude mít zatahovatelnou střechu a nový design exteriéru. Přestavba za 400 milionů eur (asi 10,8 miliardy korun) začne příští rok a dokončena má být v roce 2020.

 

Španělský klub se už několikrát snažil svůj stadión rekonstruovat, ale předchozí návrhy neprošly kvůli nesouhlasu města a soudním rozhodnutím. Nyní už rada Madridu v čele se starostkou Manuelou Carmenaovou plány Bílého baletu akceptovala.

Pozměněný Santiago Bernabéu bude mít dál kapacitu přes 81 tisíc diváků. Pod střechou kolem celého obvodu stadiónu vyroste moderní fasáda, která zakryje čtyři typické rohové věže. Jedno z parkovišť také bude přetvořeno ve velké veřejné prostranství.

"Můžeme započít proces modernizace a transformace, která přetvoří náš stadión v avantgardní architektonickou ikonu. Tento stadión bude sloužit jako ekonomická i turistická síla a pomůže k vylepšení obrazu našeho města," řekl na tiskové konferenci prezident Realu Florentino Pérez.

Rada města naopak nesouhlasila s původním návrhem madridského klubu, že součástí rekonstruovaného stadiónu bude hotel a obchodní centrum. Santiago Bernabéu si udrží své jméno, ale podle Péreze zřejmě přibude přízvisko po nejmenovaném sponzorovi.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..