Atlético - Las Palmas 1:0Atlético po ztrátách zabralo a udolalo Las Palmas

Madrid

Fotbalisté Atlética Madrid po dvou ztrátách ve španělské lize a celkově čtyřech soutěžních zápasech v řadě bez vítězství zabrali a v 16. kole doma porazili Las Palmas 1:0 gólem Saúla Niguéze. Ten se tak postaral o první gól Atlética po 239 minutách hry.

Atlético zůstalo v tabulce o bod za čtvrtým Villarrealem, který vyhrál 3:1 v Gijónu a ukončil tak tříměsíční čekání na venkovní vítězství. Po gólu a asistenci zaznamenali Nicola Sansone a Alexandre Pato. Domácí snížili až v závěru.

Na druhé místo neúplné tabulky poskočila Sevilla, která doma přehrála 4:1 Málagu. Všechny čtyři góly dala v úvodních 36 minutách, dvě branky a asistenci si připsal Luciano Vietto. V 61. minutě přišli domácí o vyloučeného Ramiho, ale Málaze to stačilo jen na čestný úspěch.

Španělská fotbalová liga - 16. kolo:
Gijón - Villarreal 1:3 (90. Carmona - 12. Dos Santos, 19. Sansone, 74. Pato)
Atlético Madrid - Las Palmas 1:0 (59. Niguéz),
Granada - San Sebastian 0:2 (56. Orgilles, 69. Juanmi)
FC Sevilla - Málaga 4:1 (25. a 28. Vietto, 34. Ben Yedder, 36. Vitolo - 64. S. Ramírez).