Rubriky:

Španělsko

Messi se vězení vyhne. Místo toho zaplatí téměř sedm miliónů

23. června 2017 12:23 - Madrid

Argentinský fotbalista Lionel Messi místo trestu vězení za daňové úniky ve Španělsku zaplatí další pokutu ve výši 255 000 eur (asi 6,7 miliónu korun). Španělský státní zástupce podle deníku La Vanguardia souhlasil s pokutou místo 21 měsíců vězení, které Messimu vyměřil barcelonský soud. Už dříve dostal pětinásobný nejlepší fotbalista světa pokutu dva milióny eur.

 

Emilio Morenatti, ČTK/AP

Nejvyšší soud v květnu potvrdil Messimu trest vězení za daňové úniky v letech 2007 až 2009. Už tehdy však bylo jasné, že hvězda Barcelony za mříže nepůjde. Podle španělských zákonů si mohou odsouzení za nenásilné trestné činy s dosud čistým rejstříkem odpykat tresty kratší než dva roky na podmínku na svobodě.

Devětadvacetiletý Messi byl spolu s otcem Jorgem odsouzen vloni v červenci. Argentinská superstar musí zaplatit pokutu dva milióny eur (asi 53 miliónů korun), jeho otec, kterému byl trest vězení zkrácen na 15 měsíců, o půl miliónu eur méně.

Messi neodvedl v letech 2007 až 2009 španělským úřadům na daních více než čtyři miliony eur z příjmů z osobnostních práv. Svou vinu opakovaně odmítl. U soudu se bránil tvrzením, že o daňových záležitostech nic nevěděl a věřil otci a právníkům.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..