Barcelona - Atlético 1:0Barcelona zvládla šlágr s Atléticem, rozhodl Messi z přímého kopu

Barcelona

Barcelona vyhrála ve šlágru 27. kola španělské fotbalové ligy nad Atléticem Madrid 1:0 a zvýšila náskok v čele tabulky na osm bodů. Jedinou branku zápasu vstřelil Lionel Messi z přímého kopu, čímž dosáhl hranice 600 gólů v profesionální kariéře.

Lionel Messi z Barcelony oslavuje gól v ligovém šlágru proti Atléticu Madrid.

Hvězdný Argentinec rozhodl utkání v 26. minutě. Na jeho zakroucený pokus z přímého kopu si sice brankář Oblak sáhl, mimo tyče ho ale vyrazit nedokázal. Messi se prosadil střelou z přímého kopu ve třetím zápase La Ligy po sobě, což se mu v kariéře zatím nikdy nepovedlo.

Komplikace přišla pro Katalánce v 35. minutě, kdy musel se svalovým zraněním střídat Iniesta, kterého nahradil Gomes. Vedoucí celek soutěže ale hlavního konkurenta v boji o titul do žádné vážnější šance nepustil a vítězství si pohlídal.

Barcelonský trenér Ernesto Valverde na jedenáctý pokus poprvé porazil tým vedený Diegem Simeonem. Atlético prohrálo po osmi vítězných soutěžních zápasech.