Rubriky:

Španělsko

Líbající se Mourinho s Guardiolou zaujali kolemjdoucí v Barceloně

21. dubna 2018 09:15 - Barcelona

Výstřední dílo španělského streetartového umělce zaujalo nejen turisty a obyvatele Barcelony, ale i média po celém světě. Autor vystupující pod pseudonymem Tvboy namaloval na Paseo de Gracia v centru Barcelony líbající se fotbalové trenéry Josého Mourinha a Pepa Guardiolu.

Video již není dostupné

sntv

Guardiola, který nastupoval za FC Barcelona a později se v tomtéž klubu stal trenérskou legendou, je na graffiti vyobrazen se žlutou stužkou na hrudi. Tento symbol vyjadřuje sounáležitost s politiky uvězněnými za organizování referenda o nezávislosti Katalánska. Sám španělský kouč pochází právě z Katalánska.

Portugalec Mourinho zase ve Španělsku vedl mužstvo odvěkých rivalů z Realu Madrid a s Guardiolou se potkává i při derby v Premier League, kde Mourinho trénuje Manchester United, zatímco Guardiola je koučem Manchesteru City.

Tvboy už v minulosti zaujal i jinými uměleckými díly s fotbalovou tematikou. Například ztvárnil podobně romantickou scénu s Lionelem Messim a Cristianem Ronadlem nebo Gianluigiho Buffona po vyřazení Juventusu s Realem Madrid.

dh, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..