Arsenal vybojoval výhru až v závěru, Milán prohrál

Fotbalisté londýnského Arsenalu otočili v Lize mistrů nepříznivě se vyvíjející zápas s Hamburkem a po upracované výhře 3:1 zvýšili své naděje na postup ze základní skupiny G. Finalisté loňského ročníku soutěže, kterým chyběl zraněný kapitán české reprezentace Tomáš Rosický, se díky lepšímu skóre vyhoupli do čela tabulky před Porto.

Úterní program Ligy mistrů poznal jediný nový postupující tým. Stal se jím AC Milán, který sice prohrál 0:1 na žhavé půdě AEK Atény, ale italskému velkoklubu nahrála remíza 2:2 mezi Lille a Anderlechtem Brusel. Český reprezentant Marek Jankulovski se dostal do hry až na druhý poločas, ale ani on první letošní prohře AC nezabránil. Daniel Zítka v brance Anderlechtu kvůli zranění chyběl. Milán tak doplnil už jisté postupující Bayern Mnichov, Liverpool, PSV Eindhoven, Valencii, Real Madrid a Lyon.

Devět minut od získání postupové jistoty byli na hřišti Celtiku Glasgow hráči Manchesteru United. Vyprodaný Celtic Park ale v 81. minutě rozradostnil precizní střelou z trestného kopu do šibenice Japonec Nakamura. Na gólu měl velký podíl i český středopolař Jiří Jarošík, který naskočil do druhé půle a pro faul před šestnáctku si došel. V úplném závěru mohl Manchester zachránit Cristiano Ronaldo, ale jeho penaltu bravurně vytáhl polský gólman Boruc.

Manchester tak po minulé šokující prohře v Kodani potkal druhý nezdar za sebou a hodně si zkomplikoval situaci. V posledním zápase s Benfikou Lisabon, s níž loni ze základní skupiny vypadl, tak musí tým kouče Alexe Fergusona uhrát aspoň remízu. Benfica dnes doma snadno přehrála FC Kodaň 3:1 a vrátila se zpět do hry o osmifinále, přestože se jí vstup do soutěže nepovedl.

Lyon vedl o dvě branky, Real mohl v závěru i vyhrát

Namále měl i Arsenal, který až ve druhém poločase s vypětím všech sil zvrátil špatně rozehraný zápas s Hamburkem. Německý tým sice letos ještě neuhrál ani bod, ale Emirates Stadium už ve čtvrté minutě šokoval krásnou střelou do šibenice Van der Vaart. Arsenal potvrdil, že na novém stadionu zatím tápe. Až v 53. minutě vyrovnal Van Persie a v poslední desetiminutovce dokonali obrat Eboué a střídající Baptista. Hamburk i v pátém duelu odešel poražen, jen z lavičky sledoval neúspěch David Jarolím.

Naopak pátou výhru za sebou měli na dosah fotbalisté Lyonu. V souboji už jistých postupujících týmů vedli po půlhodině hry na hřišti Realu Madrid po trefách Carewa a Maloudy už o dvě branky a zdálo se, že Real neodčiní prohru 0:2 z úvodního utkání v Lyonu. "Bílý balet" se ale nevzdal, ještě do poločasu snížila bývalá lyonská opora Diarra a sedm minut před koncem vyrovnal Van Nistelrooij. Nizozemský kanonýr mohl minutu před koncem Real posunout dokonce k vítězství, ale z penalty neuspěl.

Skupina E:
Steaua Bukurešť - Dynamo Kyjev 1:1 (0:1)
Branky: 69. Dica - 29. Cernat. Rozhodčí Jára (ČR). Diváci: 25.000.
Real Madrid - Olympique Lyon 2:2 (1:2)
Branky: 39. Diarra, 83. Van Nistelrooij - 11. Carew, 32. Malouda. Rozhodčí: Hauge (Nor.). Diváci: 65.000.
Tabulka skupiny E:
1. Olympique Lyon541011:213
2. Real Madrid531112:610
3. Steaua Bukurešť51136:104
4. Dynamo Kyjev50143:141
Skupina F:
Celtic Glasgow - Manchester United 1:0 (0:0)
Branka: 81. Nakamura. Rozhodčí: Mejuto González (Šp.). Diváci: 58.000.
Benfica Lisabon - FC Kodaň 3:1 (3:0)
Branky: 16. a 38. Miccoli, 14. Léo - 89. Allbäck. Rozhodčí: Rosetti (It.). Diváci: 30.000.
Arsenal FC - Hamburk 3:1 (0:1)
Branky: 52. Van Persie, 83. Eboué, 88. Baptista - 4. Van der Vaart. Rozhodčí: Bo Larsen (Dán.). Diváci: 59.162.
CSKA Moskva - FC Porto 0:2 (0:1)
Branky: 2. Quaresma, 61. Lucho González. Rozhodčí: Vassaras (Řec.). Diváci: 27.000.
Tabulka skupiny G:
1. FC Porto53119:410
2. Arsenal53117:310
3. CSKA Moskva52212:28
4. Hamburk50054:130
Skupina H:
Olympique Lille - Anderlecht Brusel 2:2 (1:1)
Branky: 28. Odemwingie, 47. Fauvergue - 38. a 48. Mbo Mpenza. Rozhodčí: Övrebö (Nor.). ČK: 88. Van Damme (Anderlecht). Diváci: 40.000.
AEK Atény - AC Milán 1:0 (1:0)
Branka: 32. Júlio César. Rozhodčí: Braamhaar (Niz.). Diváci: 60.000.