Atouba dostal v Hamburku za urážku fanoušků trest na dva zápasy

7. prosince 2006 16:32 - HAMBURK

Fotbalista Thimothée Atouba dostal od vedení Hamburku trest na dva zápasy za urážku fanoušků. Ti spoluhráče Davida Jarolíma při středečním zápase Ligy mistrů kvůli špatnému výkonu vypískali a kamerunský reprezentant na to při střídání odpověděl obscénním gestem. Za vztyčený prostředníček směrem k domácím příznivcům navíc musí zaplatit pokutu, jejíž výši vedení klubu nezveřejnilo.

Rozčileného Atoubu se u postranní čáry snažil uklidnit asistent trenéra, ale marně. Rozhodčí Stefano Farina, jenž má za sebou čerstvý konflikt s Pavlem Nedvědem ve druhé italské lize, pak navíc fotbalistu už na lavičce vyloučil za nesportovní chování a Kamerunec musel do šaten.

Atouba nastoupil k utkání proti CSKA Moskva, ačkoliv měl problémy s třísly, protože tým Hamburku zdecimovalo množství zranění. Zdravotní potíže se ale na jeho výkonu podepsaly, v první půli zavinil penaltu a trenér Thomas Doll ho v druhém poločase vystřídal. Fanoušci ho ze hřiště vyprovodili bučením a obránce neudržel nervy na uzdě.

"Vím, že jsem klubu a týmu způsobil obrovskou škodu. Jsem si vědom své odpovědnosti vůči klubu," uvedl dnes čtyřiadvacetiletý obránce v písemné omluvě fanouškům. Trenér Doll a sportovní ředitel Dietmar Beiersdorfer ho po pohovoru vzali opět na milost. "Přes to všechno je to pořád náš hráč. Stojíme za ním a doufáme, že se v jarní sezoně vrátí takový, jaký byl dřív," řekl Beiersdorfer.

Hamburk, kterému se v německé lize vůbec nedaří a patří mu předposlední místo, utkání s CSKA nakonec vyhrál 3:2. Na jeho vyřazení z Ligy mistrů i z pohárové Evropy to už ale nic změnit nemohlo.

ČTK

Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..