Zápas století Plzně s Realem bude řídit sudí, který umožnil kontroverzní postup Barcelony

Plzeň

V Plzni se těší na středeční zápas století s Realem Madrid v Lize mistrů. Rozhodovat ho bude kontroverzní německý rozhodčí Deniz Ayetkin, který sice doma v Německu platí za elitního sudího, ale v Champions League se nechvalně proslavil během odvety osmifinále mezi Barcelonou a PSG v sezoně 2016/17 (6:1).

Senzace v BarceloněVideo: O2 TV Sport

Podivné Ayetkinovo rozhodování z utkání, v němž Barceloně ještě v 88. minutě chyběly k postupu tři branky, ale Neymarovými góly z trestného kopu a penalty a trefou Sergiho Roberta v páté minutě nastavení nakonec vybojovala senzační postup, připomíná v souvislosti se zápasem v Plzni třeba i španělský list AS.

Ayetkin to tehdy pořádně schytal i doma v Německu. Třeba list Tagesspiegel napsal, že Baceloně postup „hodně usnadnil".

Deník Handelsblatt šel dál a napsal: „Bylo to jasné. Penalta pro Barcelonu v 90. minutě byl vtip. A to hodně špatný."

Duel čtvrtého kola Ligy mistrů mezi Plzní a Realem Madrid začíná ve středu v 21 hodin.

Jak dopadne duel 4. kola skupiny Ligy mistrů mezi Plzní a Realem Madrid?