Tottenham trefil v Barceloně postup, v osmifinále Ligy mistrů jsou i Liverpool a Paris SG

Na seznamu postupujících do jarní části Ligy mistrů přibyly další kluby. Liverpool v zamotané skupině C urval klíčové body s Neapolí (1:0). Dál jde i Paris St. Germain po výhře 4:1 na hřišti CZ Bělehrad. Fotbalisté Tottenhamu díky gólu Lucase Moury pět minut před koncem zápasu posledního kola remizovali ve skupině B 1:1 v Barceloně a zajistili si tak, že domácí také doprovodí do osmifinále. Pouze s třetím místem, znamenajícím přesun do Evropské ligy, se musela spokojit Neapol, přestože pět kol vedla tabulku skupiny C.

Sestřih zápasu Ligy mistrů Barcelona - TottenhamVideo: O2 TV Sport

Sestřih ze zápasu Ligy mistrů CZ Bělehrad - PSG

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih ze zápasu Ligy mistrů FC Liverpool - Neapol

Sestřih ze zápasu Ligy mistrů Inter Milán - PSV Eindhoven

Paris St. Germain si místo ve vyřazovacích bojích zajistil jasným vítězstvím 4:1 na hřišti Crvené zvezdy Bělehrad. Francouzský celek vyhrál skupinu C o dva body před Liverpoolem a Neapolí, jejichž dnešní duel na Anfield Road skončil vítězstvím domácích 1:0. Jediný gól dal ve 34. minutě Salah.

Při vyrovnané bilanci rozhodl o postupu finalisty minulého ročníku větší počet vstřelených branek. Neapol se musela spokojit až se třetí příčkou, přestože pět předchozích kol vedla tabulku. Něco podobného se v Lize mistrů od roku 2003 stalo jen Celticu, Olympiakosu a Dynamu Kyjev.

Ve skupině B doprovodil již jistého vítěze Barcelonu do osmifinále Tottenham. Londýnský klub sice na hřišti katalánského protivníka prohrával po brance Dembélého, ale pět minut před koncem vyrovnal Moura. A protože Inter Milán doma jen remizoval s PSV Eindhoven, za který ve druhé půli nastoupil český záložník Michal Sadílek, zajistili si Spurs místo v play off.

O postupu Tottenhamu při vyrovnané vzájemné bilanci s Interem rozhodl gól vstřelený na soupeřově hřišti v prvním vzájemném utkání, které londýnský celek prohrál 1:2. Před dvěma týdny Spurs doma nad milánským soupeřem vyhráli 1:0.

Závěrečné 6. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:
Skupina A:
Monako - Dortmund 0:2 (0:1)
Branky: 15. a 88. Guerreiro. Rozhodčí: Pawson - Betts, Hussin (všichni Angl.).
FC Bruggy - Atlético Madrid 0:0
Rozhodčí: Massa - Meli, Preti (všichni It.).
1.Dortmund641110:213
2.Atlético Madrid64119:613
3.FC Bruggy61326:56
4.Monako60152:141
Skupina B:
FC Barcelona - Tottenham 1:1 (1:0)
Branky: 7. Dembélé - 85. Moura. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.).
Inter Milán - PSV Eindhoven 1:1 (0:1)
Branky: 73. Icardi - 13. Lozano. Rozhodčí: Zwayer - Schiffner, Achmüller (všichni Něm.).
1.FC Barcelona642014:514
2.Tottenham62229:108
3.Inter Milán62226:78
4.PSV Eindhoven60246:132
Skupina C:
Liverpool - Neapol 1:0 (1:0)
Branka: 34. Salah. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.).
CZ Bělehrad - Paris St. Germain 1:4 (0:2)
Branky: 56. Gobeljič - 10. Cavani, 40. Neymar, 74. Marquinhos, 90.+2 Mbappé. Rozhodčí: Collum - McGeachie, Stewart (všichni Skot.).
1.Paris St. Germain632117:911
2.Liverpool63039:79
3.Neapol62317:59
4.CZ Bělehrad61145:174
Skupina D:
Galatasaray Istanbul - FC Porto 2:3 (1:2)
Branky: 45.+1 Fighúlí z pen., 65. Derdiyok - 17. Felipe, 42. Marega z pen., 57. Oliveira. Rozhodčí: Kulbakov - Žuk, Masljanko (všichni Běl.).
Schalke - Lokomotiv Moskva 1:0 (1:0)
Branka: 90.+1 Schöpf. Rozhodčí: Sidiropulos - Kostaras, Dimitriadis (všichni Řec.).