Rubriky:

Liga mistrů

UEFA vyšetřuje Manchester City kvůli porušení finančních pravidel

7. března 2019 23:31 - Nyon

Evropská fotbalová unie UEFA začala vyšetřovat, zda Manchester City neporušil finanční pravidla. Podezření vzbudily důvěrné klubové dokumenty, které zveřejnila platforma Football Leaks a podle nichž anglický mistr s vlastníky z Abú Zabí zatajoval některé příjmy ze sponzorských smluv.

 

Carl Recine, Reuters

Obcházení pravidel o vyrovnanosti výdajů a příjmů, čili nedodržení takzvané finanční fair play, může UEFA v nejvážnějších případech potrestat i vyřazením z evropských pohárů. To například loni v létě postihlo AC Milán, sportovní arbitráž CAS však následně označila trest za nepřiměřeně přísný vzhledem k tomu, že klub teprve v červnu začal fungovat pod obchodním plánem nových vlastníků.

UEFA už za porušení finanční fair play Manchester City jednou potrestala. V roce 2014 anglický klub přišel o 20 milionů eur z odměn za účast v Lize mistrů. Svěřenci Pepa Guardioly v současné době vedou tabulku anglické ligy, v Lize mistrů mají po venkovní výhře 3:2 nad Schalke nakročeno do čtvrtfinále.

ČTK

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..