Rubriky:

Liga mistrů

Lyžařka Neumannová má dceru Lucii

2. července 2003 15:08 - PRAHA

Kateřina Neumannová je od středečního odpoledne maminkou. Nejúspěšnější česká běžkyně na lyžích porodila dceru, která dostala jméno Lucie. Na svět přišla ve 13 hodin a 45 minut, měří 51 centimetrů a váží 3,45 kilogramu.

 

Archiv

Neumannové manažer Ivan Hanzl ČTK řekl, že porod byl bez problémů. Novopečená maminka i dítě jsou v pořádku a v příštích šesti týdnech chtějí zůstat výhradně v soukromí. Jméno otce majitelka čtyř olympijských medailí úzkostlivě tají.

Kluk měl být Filip

Do poslední chvíle udržela pod pokličkou i to, co se narodí. Důrazně odpalovala dohady, podle nichž měl na svět přijít spíše chlapeček. Každopádně veřejnosti představila i případné jméno pro něj - Filip.

Třicetiletá rodačka z Písku přišla do jiného stavu loni před začátkem zimní sezóny, přerušila kariéru s tím, že se chce mezi lyžařskou elitu vrátit a pokusit se rozšířit svou sbírku cenných kovů na olympijských hrách v Turíně v roce 2006.

Podobně jako Neumannová se v současnosti věnuje mateřským povinnostem i řada jejích velkých soupeřek a vrstevnic. Italka Stefania Belmondová rovnou ukončila kariéru, Ruska Julia Čepalovová už po porodu zase trénuje.

Nechce být jako Rusky

Česká lyžařka má jasno, že svůj tréninkový a závodní program bude muset oproti minulosti upravit. Nechce totiž napodobit ruské kolegyně, které celou zimu nechávají děti doma s babičkou.

"Na to nemám povahu. Bude to potřeba zorganizovat trošku jinak, ale myslím, že při troše dobré vůle to určitě půjde a na delší dobu pojede babička s námi," plánovala už několik měsíců před radostnou událostí. "Ale uvidí se, až jaká bude situace, nic neslibuju," dodávala.

Během těhotenství Neumannová nezahálela. V zimě běhala na lyžích a dokonce zvažovala, že si vyzkouší Jizerskou padesátku. Ještě v červnu hrála oblíbený golf.

Václav Procházka, ČTK, Novinky

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..