Dvojskif Synek, Doleček v Lucernu vybojoval zlato

LUCERN

Jediná setina sekundy rozhodla o vítězství dvojskifu Ondřej Synek, Milan Doleček v závěrečném závodu Světového poháru veslařů v Lucernu. Čeští reprezentanti byli sice ve včerejším finále na všech mezičasech až čtvrtí, ale po vynikajícím finiši těsně předstihli i australskou posádku Crawshay, Hardcastle.

Třetí místa v Lucernu obsadili skifař Václav Chalupa a v lehkých vahách jeho kolegyně Daniela Nacházelová. Chalupa prohrál s vítězným Němcem Hackerem a s druhým Čopem ze Slovinska, v závěrečném finiši však o půl sekundy předstihl Nora Tufteho.

Čtvrtá skončila na jezeře Rotsee Miroslava Knapková, kterou od třetí příčky dělily dvě vteřiny. Na medailové pozice nedosáhly ani párová čtyřka David Kopřiva, Petr Vitásek, Jakub Hanák a David Jirka, která se z posledního místa v šestičlenném finále probojovala ve finiši na čtvrtou příčku, a osma mužů. Ta se musela spokojit se startem ve finále B, kde dojela na čtvrtém místě.

Regata v Lucernu byla důležitá z hlediska nominace na srpnové mistrovství světa v Miláně. "Na šampionát chceme vzít všechny posádky, které mají šanci dostat se na olympijské hry do Atén. Z ,neolympijských" pojedou do Itálie ti s reálnou šanci na medaili," uvedl reprezentační trenér Přemysl Panuška. Mezi olympijské posádky patří i dvojskif lehkých vah Michal Vabroušek, Adam Michálek, který do Švýcarska nejel kvůli zranění zad druhého člena posádky.

Šanci představit se českým divákům budou mít všichni o příštím víkendu, kdy v Račicích proběhne domácí šampionát. Poté začne příprava na světový šampionát v Miláně.