První fotbalový mistr Černé Hory vyzve Glasgow Rangers

Fotbalisté Zeta Golubovci se mohou těšit na atraktivní souboj s Glasgow Rangers ve druhém předkole Ligy mistrů. Historicky první vítěz černohorské ligy si vybojoval postup navzdory úterní porážce 2:3 na půdě FBK Kaunas. První zápas Zeta vyhrála 3:1 a v odvetě vydřela postup v 90. minutě zásluhou branky Cetkoviče.

Naopak poklidně dokráčeli za postupem fotbalisté Astany, které čeká v další fázi Rosenborg Trondheim. V dnešní odvetě zvítězil šampion Kazachstánu nad gruzínským týmem Olimpi Rustavi 3:0, první zápas skončil bez branek.

Velké potíže s postupem mělo Dinamo Záhřeb. Slavný chorvatský klub uhrál i doma s mistrem Ázerbájdžánu Chazarem Lenkoran v normálním čase jen remízu 1:1, v prodloužení přece jen přidal dva góly a potvrdil roli favorita.

Liga mistrů - 1. předkolo
Astana (Kaz.) - Olimpi Rustavi (Gruz.) 3:0 (1:0), první zápas 0:0, postoupila Astana; BATE Borisov (Běl.) - Apoel Nikósie 3:0 po prodl. (1:0, 2:0), první zápas 0:2, postoupil Borisov, FC Ranger's (And.) - Šerif Tiraspol 0:3 (0:0), první zápas 0:2, postoupil Tiraspol, FBK Kaunas - Zeta Golubovci (Č. Hora) 3:2 (3:1), první zápas 1:3, postoupila Zeta; FK Sarajevo - FC Marsaxlokk (Malta) 3:1 (1:0), první zápas 6:0, postoupilo Sarajevo; Dinamo Záhřeb - Chazar Lenkoran (Ázerb.) 3:1 po prodl. (0:1, 1:1), první zápas 1:1, postoupilo Dinamo.