Lokvenc, Piták a Ježek jsou se Salcburkem v 3. předkole LM

Do třetího předkola Ligy mistrů postoupil Salcburk, který má v kádru trojici českých fotbalistů Vratislav Lokvenc, Patrik Ježek, Karel Piták. Rakouský mistr vyřadil lotyšský Ventspils, když venku vyhrál 3:0 a v domácí odvetě dokonce 4:0. O čtyři z celkových sedmi branek se postaral záložník Aufhauser. V zápase se objevili Lokvenc a Ježek, Pitáka trenér Trapattoni šetřil.

Salcburk se o postup do základních skupin utká s ukrajinským Šachtarem Doněck, za který nastupuje Tomáš Hübschman. Český obránce se podílel na postupu přes arménský Pjunik Jerevan. Ukrajinský tým po vítězství 2:0 na hřišti soupeře vyhrál domácí odvetu 2:1, když se o branky postarali stejně jako před týdnem Brandao a Gladkyj. Hübschman tentokrát odehrál celých 90 minut.

Naopak český trenér Miroslav Beránek spolu s fotbalisty maďarského Debrecínu, mezi které patří i Čech Patrik Gedeon, do dalších bojů nezasáhne. Debrecín totiž ve švédském Elfsborgu uhrál jen bezbrankovou remízu a kvůli domácí prohře 0:1 se s prestižní klubovou soutěží loučí.

Druhé předkolo Ligy mistrů na Sport.cz:
Vše o utkání Slavia Praha - Žilina

Domácího prostředí využily k postupu do 3. předkola týmy FK Sarajevo a Steaua Bukurešť. Bosenské Sarajevo sice doma prohrálo s belgickým Genkem 0:1, ovšem postup mu zajistila výhra 2:1 v úvodním duelu. Těsný postup uhájili také hráči Steauy. Potvrdili ho až v 82. minutě, kdy Zaharia využil útočné hry polského Lubinu a gólem na 2:1 posunul dál rumunský tým.

Turecký Besiktas využil převahy jednoho muže v poli po vyloučení Mamaha z 26. minuty a v pohodě dokráčel k postupu přes Šerif Tiraspol. Oslabenému soupeři uštědřil v druhé půli tři branky, dvě z nich vstřelil útočník Bobo. Besiktas tak postoupil s celkovým skóre 4:0.

Nejjednodušší postup ze všech týmů v 2. předkole Ligy mistrů měli fotbalisté Rosenborgu Trondheim, kteří v odvetě rozstříleli kazašskou Astanu vysoko 7:1 a postoupili s celkovým skóre 10:2. O tři branky se dnes postaral útočník Abdou Traoré z Burkiny Faso, další dvě přidal jeho krajan Yssouf Koné, který se trefil již v první minutě. Jeden gól vítězů vstřelil také slovenský reprezentant Marek Sapara.

Odvetné zápasy 2. předkola Ligy mistrů:
Šachtar Doněck - Pjunik Jerevan 2:1 (1:1)
Branky: 41. Brandao, 49. Gladkyj - 32. Karabagtsjan. ČK: 52. Edigarjan (Jerevan). První zápas 2:0, postoupil Šachtar.
IF Elfsborg (Švéd.) - Debrecín (Maď.) 0:0
ČK: 88. Koemaha (Debrecín). První zápas 1:0, postoupil Elfsborg.
Šerif Tiraspol - Besiktas Istanbul 0:3 (0:0)
Branky: 57. a 68. Bobo, 90. Avci. ČK: 26. Mamah (Šerif). První zápas 0:1, postoupil Besiktas.
FK Sarajevo - Genk 0:1 (0:0)
Branka: 57. Mikulič. První zápas 2:1, postoupilo Sarajevo.
Steaua Bukurešť - Zaglebie Lubin (Pol.) 2:1 (1:1)
Branky: 38. Nicolita, 82. Zaharia - 29. Stasiak. První zápas 1:0, postoupila Steaua.
Levadia Tallinn - Crvena Zvezda Bělehrad 2:1 (1:1)
Branky: 34. Malov, 68. Nahk - 37. Burzanovič. První zápas 0:1, postoupila Crvena Zvezda.
BATE Borisov (Běl.) - Hafnarfjördur (Isl.) 1:1 (0:1)
Branky: 90. Platanov - 33. Gudmundsson. ČK: 41. Radzionov - 42. Helguson. První zápas 3:1, postoupil Borisov.
Salcburk - Ventspils (Lot.) 4:0 (1:0)
Branky: 10. Aufhauser, 48. Dudič, 78. Ilič, 90.+2 Leitgeb. První zápas 3:0, postoupil Salcburk.
Rosenborg Trondheim - Astana (Kaz.) 7:1 (4:1)
Branky: 17., 49. a 53. Traoré, 1. a 33. Koné, 7. Iversen, 62. Sapara - 22. Sučkov. První zápas 3:1, postoupil Trondheim.