Liga mistrů

Zapomeňte na Ronalda, rekord v Lize mistrů slaví mnichovská mašina

27. listopadu 2019 10:37 - Mnichov/Praha

Gólový uragán, jaký rozpoutal bombarďák Bayernu Mnichov Robert Lewandowski v Lize mistrů, svět ještě neviděl. Na hřišti CZ Bělehrad stačilo polskému snajprovi na čtyři zásahy čtrnáct minut a jednatřicet sekund, což je nový rekord prestižní soutěže. „Lidé vidí jen moje góly, ale já přece nehraju pro sebe. Nejdůležitější je, že vyhráváme," směje se útočník.

Darko Vojinovic, ČTK/AP

Galapředstavení odstartovala jednatřicetiletá mašina na góly z penalty v 53. minutě a za necelých patnáct minut si už užívala čtvrtou gólovou oslavu. A to ještě další Lewandowského trefa v první půli neplatila kvůli hraní rukou spoluhráče Tolissa. Jednu tutovku také útočník, jemuž německá média v nadsázce upravila jméno na LewanTORski (Tor je v překladu z němčiny gól), zahodil.

Lewandowski už v Lize mistrů nastřílel za Bayern 46 gólů a je v tomto směru nejlepším útočníkem v historii bavorského gigantu. „Hlavní je, že se všichni bavíme a vyhráváme," netrápil se svými rekordy v rozhovoru pro Sky polský bombarďák.

Mourinho v ráži! Extravagantní kouč chtěl pro malého hrdinu speciální odměnu. Jak to dopadlo?

„Má fantastickou formu, dává góly a podle nich se přece útočníci hodnotí. Je to velký profesionál, který odvádí pro tým skvělou práci," pochválil hrdinu utkání trenér Hansi Flick.

Památku na parádní večer chtěl mít nejspíš útočník Bayernu Robert Lewandowski. Polák dal v Lize mistrů čtyři góly za necelých patnáct minut.

Stringer, Reuters

Nejvíce branek v utkání Ligy mistrů zaznamenal Lionel Messi v březnu 2012, kdy dal pět gólů v utkání Barcelona - Leverkusen (7:1), v říjnu 2014 pak v dresu Šachtaru Doněck vstřelil pět branek Brazilec Luiz Adriano. Ukrajinský tým vyhrál na hřišti BATE Borisov 7:0. V předkole proti Levadii Tallinn se pěti trefami blýskl i sparťan David Lafata.

Cristiano Ronaldo si v Lize mistrů užil čtyřgólový večer. Ještě během působení v Realu Madrid dal během necelých jednadvaceti minut čtyři branky švédskému Malmö. Bílý balet tehdy vyhrál 8:0.

Hvězda Juventusu Cristiano Ronaldo reaguje během utkání Ligy mistrů.