Pospěch: Pokusíme se na Arsenalu o zázrak

Obránce Sparty Zdeňka Pospěcha ofenzivní síla londýnského Arsenalu před středeční odvetou 3. předkola Ligy mistrů neděsí. "Viděli jsme poločas jeho ligového zápasu s Manchesterem City a našli jsme určité skulinky v obraně, ty musíme využít," říká letenský zadák před klíčovým duelem, v němž bude Sparta dohánět dvoubrankové manko.

Má Sparta po domácí prohře 0:2 vůbec nějakou šanci proti fotbalistům Arsenalu v odvetě na jeho trávníku?

Arsenal má samozřejmě dobrou výchozí pozici. Ale pokusíme se udělat zázrak. Jet si tam jenom zahrát, to by nebylo k ničemu.

Kudy by mohla vést cesta k tomu zázraku?

Bude to hrozně těžké. Musíme odevzdat maximálně soustředěný výkon, což znamená neinkasovat a dát nějaké góly. Soupeř sice má některé zraněné hráče, ale má široký kádr a bez problémů je nahradí. Že by Arsenal byl slabší, na to nelze spoléhat.

V čem bude Arsenal silný a kde má slabiny?

Doma určitě bude ještě silnější v ofenzívě. Na to si musíme dát pozor. Viděli jsme poločas jeho ligového zápasu s Manchesterem City a našli jsme určité skulinky v obraně, ty musíme využít.

Váš pondělní trénink vypadal velmi uvolněně. Nesvědčí to o určité odevzdanosti?

Rozhodně ne! Máme druhý den po utkání na Žižkově, to je únava vždycky největší, proto byl trénink lehčí.

V Londýně možná budete kapitánem letenského mužstva...

Samozřejmě vést Spartu jako kapitán a ještě v takovém utkání je obrovská čest, ale víc přivítám, když bude Tomáš Řepka jako kapitán na hřišti. Jede s námi a věřím, že bude hrát. S ním bude naše defenzíva rozhodně silnější.

Nesoustředíte se víc na Fabregase, který ho v prvním utkání v Praze zranil?

Byl to od něj faul, ale nijak zvlášť se na něj nesoustředíme. To by nemělo smysl.