Obhájce AC Milán vykročil vítězně do LM, Chelsea jen remizovala

Poslední vítěz fotbalové Ligy mistrů AC Milán úspěšně odstartoval i do nového ročníku prestižní soutěže. U výhry italského klubu nad Benfikou Lisabon 2:1 byl i Marek Jankulovski. Jeho reprezentační kolega Petr Čech z Chelsea musel skousnout remízu 1:1 s Rosenborgem Trondheim. Prvním střelcem úterních zápasů byl Brandao ze Šachtaru Doněck.

Marek Jankulovski nechyběl v zahajovací sestavě AC Milán, který si rychle zjednal na domácí stadiónu pořádek. Už v 9. minutě otevřel skóre Andrea Pirlo a ještě do přestávky zvyšoval kanonýr Pippo Inzaghi. V nastavení upravil na konečných 2:1 Nuňo Gomez.

Skvělý start měl i Šachtar Doněck, který už po osmi minutách vedl nad Celticem Glasgow 2:0. Trefili se Brandao a Lucarelli. Zápas stejným výsledkem tým Tomáše Hübschmanna vyhrál. Ani na lavičce Celticu nebyl Jiří Jarošík.

Problémy měla londýnská Chelsea s gólmanem Petrem Čechem. Reprezentační jedničku překonal Koppinen, po přestávce alespoň vyrovnal 60. gólem v evropských soutěžích Andrej Ševčenko. Londýnský klub hrál bez Lamparda s Drogbou a před nejmenší návštěvou po příchodu trenéra Mourinha (24 973 diváků).

Van Nistelrooij rozhodl o výhře Realu

Real Madrid porazil Werder Brémy 2:1. V prvním poločase na trefu domácího Raúla rychle odpověděl Sanogo, v 74. minutě rozhodl nizozemský útočník Ruud Van Nistelrooij. Premiéru v dresu domácích si odbyl Nizozemec Arjen Robben. Prohrál i další německý klub - Brémy. Ty nestačily doma na Valencii, jíž vystřelil vítězství David Villa.

Olympiakos Pireus remizoval s Laziem Řím 1:1, stejně hrál Liverpool v Portu. Na gól domácího Lucha Gonzálese z penalty odpověděl Dirk Kuijt, hosté hráli hodinu bez vyloučeného Pennanta. Zápas Marseille - Besiktas Istanbul rozhodla trefa domácího Rodrigueze ze 76. minuty, v závěru zvýšil Djibril Cissé.

Ve středu se hraje dalších osm zápasů, představí se i český vicemistr Slavia Praha. Ta přivítá Steauu Bukurešť.

Skupina A:
Olympique Marseille - Besiktas Istanbul 2:0
Branky: 76. Rodriguez, 90. Cissé. Diváci: 47 000
Rozhodčí: Trefoloni (It.).
FC Porto - FC Liverpool 1:1
Branky: 8. Lucho González z pen. - 17. Kuijt. Rozhodčí: Micheľ (SR). ČK: 58. Pennant (Liverpool). Diváci: 41 000.
Skupina B:
Schalke 04 - FC Valencia 0:1
Branka: 63. Villa.
Rozhodčí: Wegereef (Niz.). Diváci: 53 591.
FC Chelsea - Rosenborg Trondheim 1:1
Branky: 53. Ševčenko - 24. Koppinen. Rozhodčí: Duhamel (Fr.). Diváci: 24 973.
Skupina C:
Real Madrid - Werder Brémy 2:1
Branky: 16. Raúl, 74. van Nistelrooij - 17. Sanogo. Rozhodčí: Webb (Angl.). Diváci: 65 000.
Olympiakos Pireus - Lazio Řím 1:1
Branky: 55. Galleti - 77. Zauri.
Rozhodčí: Braamhaar (Niz.).
Skupina D:
AC Milán - Benfica Lisabon 2:1
Branky: 9. Pirlo, 23. Inzaghi - 90. Nuňo Gomez. Rozhodčí: Riley (Angl.). Diváci: 38 358.
Šachtar Doněck - Celtic Glasgow 2:0
Branky: 6. Brandao, 8. Lucarelli. Rozhodčí: Mallenco (Šp.). Diváci: 28 500.