Rubriky:

Liga mistrů

Trenér Jarolím doufá v pokračování slávistické euforie

20. září 2007 13:23

Trenér fotbalové Slavie Karel Jarolím je v poslední době jednou z nejobletovanějších postav svého klubu. Stal se totiž prvním trenérem, který dovedl sešívané do vytoužené Ligy mistrů a hned v úvodním utkání v prestižní soutěži se na lavičce radoval z vítězství nad rumunskou Steauou Bukurešť. „Čekali jsme na tuhle chvíli dlouho a čím déle nám euforie vydrží, tím lépe,“ řekl po středečním utkání.

S jakými taktickými pokyny jste vyslal své svěřence do zápasu?

Věděli jsme, že pro nás utkání bude hodně těžké. Steaua je tým, který je dlouho pohromadě a je konsolidovaný především v obranné fázi, kde se těžko hledají volné prostory.

Do utkání nastoupil od začátku Martin Latka, i když dlouho nehrál...

Záměr byl takový, že bude doplňovat naše útočné hráče. Také jsme tak chtěli eliminovat nepříjemné standardní situace soupeře a my naopak z nich udeřit.

V první půli se Slavii příliš nedařilo, čím to?

Nehráli jsme to, co jsme chtěli. Byli jsme příliš pasivní, z mužstva jsem cítil nervozitu. Pořád jsme ustupovali a nechávali soupeři příliš volného prostoru. Navíc se nám to zkomplikovalo zraněním stopera Brabce. Na to jsme museli zareagovat nasazením Hubáčka.

SLAVIA V LIZE MISTRŮ NA SPORT.CZ:
CÍLE:Slavia si přeje vítězný start
PREMIÉRA:Slavia porazila Steauu Bukurešť 2:1
HLASY:Večer plný příjemných premiér
KRAJČÍK:Takhle nemám o Slavii obavy
NÁLADA:Z fotbalistů Slavie čišelo nadšení
TISK:V Rumunsku kritizují trenéry

Po jeho příchodu se vaše defenziva viditelně zlepšila…

Hubáček sice obvykle hraje na levém kraji obranné linie, ale vypořádal se s přechodem do středu velmi dobře. Obranná činnost byla daleko lepší a Steaua se nedostala k nějaké vážnější situaci.

Po změně stran jste soupeře přehrávali…

V druhém poločase se náš projev změnil a hráli jsme to, co jsme chtěli hrát od začátku. Tedy kombinační hru po zemi. Po jedné takové situaci jsme se dostali opět do vedení a měli jsme tam i další slibné šance.

Jak to vypadá se stavem hráčů, kteří se v zápase zranili?

Latkovi se vrátilo předešlé svalové zranění, v případě kolena Ericha Brabce to vypadá na dva až tři týdny klidu.

Přenáší se na vás euforie slávistických fanoušků?

Určitě. Čekali jsme na tuhle chvíli dlouho a čím déle nám to vydrží, tím lépe. Už v kvalifikaci byli lidé na stadiónu fantastičtí a dnes také.

Váš syn Lukáš byl slávistickým kapitánem, před sezónou ale přestoupil do italské Sieny. Jak moc změny působiště teď lituje?

Kdyby věděl, jak to dopadne, asi by nepřestoupil. V jednatřiceti letech cítil šanci zahrát si v zahraničí a tak jí využil. Teď sem pro jistotu nechce moc jezdit, aby ho to tolik nemrzelo.

Čekají vás těžké zápasy s velkokluby Arsenalem a Sevillou. Nakolik je vzhledem k dalšímu programu středeční výhra důležitá?

Do každého utkání jde člověk s tím, že chce zvítězit. Naším cílem je skončit alespoň na třetím místě a tak nám bylo jasné, že musíme získat tři body.

dfk, Sport.cz

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..