Vaniak: Zkušeného stopera potřebujeme jako sůl

Jako lavina se hrnuli fotbalisté Sevilly na branku Slavie v úterním utkání základní skupiny Ligy mistrů. Slávisté inkasovali čtyřikrát, konečný výsledek 4:2 je pro ně vzhledem k průběhu ještě milosrdný. „Podobnou kanonádu jsem zažil v dresu Mostu, rozstřílela nás Sparta,“ zavzpomínal na podobný průběh gólman Slavie Martin Vaniak.

Co podle vás rozhodlo zápas?

V obraně jsme si dali tři vlastní góly a po třetím inkasovaném jsme už ve druhém poločase hráli druhé housle.

Do té doby jste věřil v úspěch?

Sevilla hrála po prvním gólu dost ležérně, za což jsme ji potrestali. Uklidnili se až moc. Pak hlavně v úvodu druhé půle to bylo z naší strany dobré a věřil jsem, že nějaký bod odvezeme. Po třetím gólu domácích bylo po zápase, Sevilla měla drtivý tlak.

Po čtvrtém gólu Koného jste byl hodně rozčilený. Cloumaly vámi chyby obrany?

Nebylo to nic příjemného, góly navíc přišly z prostředku.

Neúčast zraněných stoperů byla cítit. Jak se dá proti takhle silnému soupeři uspět?

Musíme se z chyb poučit, snad se dá brzy do kupy Erich Brabec. Zkušeného stopera potřebujeme jako sůl.

Co pozitivního si může Slavia ze zápasu odnést?

Jsem rád za mladé kluky, kteří si ozkoušeli zápas se silným soupeřem a v takové atmosféře. Dali jsme také dva góly, což je pozitivní. Nemáme se za co stydět.