Rubriky:

Liga mistrů

Arsenal se podle britského tisku ocitl v sedmém nebi

24. října 2007 10:49 - LONDÝN

Arsenal je podle středečního britského tisku po drtivém vítězství nad Slavií v "sedmém nebi". Tisk se ovšem prakticky nezabývá výkonem hostů z Prahy - pro Angličany byl zážitkem večera první start jejich fotbalisty Thea Walcotta v dresu domácích v důležitém zápase a jeho dva góly. Podle novin se v něm objevil náznak nového Thierryho Henryho.

"Lepší než tohle už to nebývá," napsal The Guardian. Svět fotbalu podle The Daily Telegraphu musel zpozornět, protože v severním Londýně se děje něco nového poté, co se Arsenal dostal ponížením Čechů na nové výšiny. Evropská trofej by si měla najít cestu právě na stadión Arsenalu.

Slávisté sice hráli slabě, ale to podle Guardianu nic nemění na tom, že Arsenal měl rychlost a volnost. Poté, co vyřadil ze soutěže Spartu s celkovým skóre 5:0, by měl mít místo v závěrečných fázích Ligy mistrů jisté.

The Daily Mail: Pudil poslal sebevražednou malou domů

Deníky si všímají, že Slavia si ke gólům často pomohla sama a právě tak to bylo s první brankou, kterou vstřelil Walcott. "Ta přišla díky sebevražedné malé domů od Daniela Pudila," připomněl The Daily Mail. Daily Mirror zase napsal, že "druhořadí oponenti si přidali vlastní gól zásahem Davida Hubáčka". Podle Sunu čím více Slavia bránila, tím větší paseku dělala a tím více se dostávala do potíží.

Arsenal - Slavia na Sport.cz
ON-LINE Arsenal - Slavia
REFERÁT Arsenal vyprovodil Slavii rekordním debaklem
TRENÉŘI Jarolím: Chtěli jsme dohrát se ctí, bohužel bez úspěchu
ROSICKÝ Dejte hlavy nahoru
TISK Arsenal se podle britského tisku ocitl v sedmém nebi
HRÁČI Ponižující debakl, naříkali slávisté

Independent píše, že brankář Martin Vaniak zázračným zásahem v 81. minutě vyrazil střelu, kterou mohl Walcott završit svůj hattrick. "Ale to bylo asi tak všechno, co zachránil," uvedl list. "Arsenal začal Slavii rozebírat hned na začátku a nikdy s tím nepřestal," dodal Independent.

"Arsenal už porazil české mistry Spartu a jeho hráči určitě neztráceli spánek nad tím, že se jim postaví jejich pražský a méně dobrý soused," napsal Sun, podle něhož se nyní fotbalisté Slavie určitě netěší na návštěvu Walcotta a jeho spoluhráčů v Praze.

ČTK

Časová osa: Liga mistrů

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..