Rubriky:

Liga mistrů

Po debaklu Slavie přišlo kruté vystřízlivění

25. října 2007 08:53 - PRAHA/LONDÝN

Facka v podobě sedmibrankového přídělu na Arsenalu vrátila fotbalisty Slavie rychle zpátky na zem. Momentálně nejlepší tým u nás poznal během pouhých 90 minut, že skutečně velký fotbal se hraje někde jinde. Taková je realita. Přitom slávisté jeli do Anglie s optimistickou náladou. „Když se vyvarujeme chyb a nedáme jim kousek prostoru, nejsme úplně bez šancí,“ tvrdili.

Jenže jejich předsevzetí se od začátku hroutila jako domeček z karet. A těch 7:0 bylo nakonec ještě docela milosrdných. Vždyť Arsenal měl minimálně ještě dalších pět tutovek. „Dostali jsme lekci,“ řekl skleslý trenér Karel Jarolím. „Než jsme se stačili rozkoukat, dostali jsme gól. Po třetím gólu před přestávkou bylo hotovo,“ kroutil hlavou kouč ještě po nočním návratu do Prahy.

Dobře věděl už před zápasem, že rozdíl mezi oběma týmy je propastný. „A když jim pak v utkání dáte vlastními chybami takové trumfy do ruky, tak my klesneme a oni jdou ještě víc nahoru. Měl jsem v poločase obavy, jak to dopadne. Vstup do druhé půle byl tragický, příšerný výkon. Přiznám se, že pak už jsem sledoval čas a přál jsem si, aby byl konec,“ přiznal Jarolím.

Arsenal - Slavia na Sport.cz
ON-LINEArsenal - Slavia
REFERÁTArsenal vyprovodil Slavii rekordním debaklem
TRENÉŘIJarolím: Chtěli jsme dohrát se ctí, bohužel bez úspěchu
ROSICKÝDejte hlavy nahoru
TISKArsenal se podle britského tisku ocitl v sedmém nebi
HRÁČIPonižující debakl, naříkali slávisté
VANIAKSedmkrát jsem míč ze sítě ještě nelovil
PUDILNestíhali jsme styl Arsenalu
JAROLÍMDostali jsme lekci ve všech směrech
WENGERTrenér Wenger po vítězství krotí euforii

Postup do Poháru UEFA mají pořád ve svých rukách 

Sám šokoval ofenzívní sestavou se třemi útočníky, i když Šenkeřík a Ivana hráli krajní záložníky. „Myslel jsem, že tam bude větší podpora Standy Vlčka na hrotu,“ vysvětloval svůj záměr, který nevyšel. Možná by se tak dalo hrát se Steauou Bukurešť, ale na Arsenalu? To bylo troufalé a alibistické. Obrana neexistovala a domácí museli být sami překvapeni, jak snadno docílí gólu. To se jim v anglické lize nestane ani s podprůměrným týmem.

Slávisté byli v Londýně za kašpárky. A Evropa se musela divit, kdo že to taky hraje Ligu mistrů. „Musíme rychle zapomenout,“ tvrdil Jarolím. S prohrou na Arsenalu se počítalo, i když ne s rekordní. Slavia má však pořád reálnou šanci na to, že se porve o třetí místo ve skupině.

„Nemusejí věšet hlavy. Nám padlo do branky skoro všechno, do čeho jsme kopli. I takové zápasy se hrají. Slavia má pořád velkou šanci na postup do Poháru UEFA,“ tvrdil Tomáš Rosický, záložník Arsenalu. Týmu, který za dva týdny přijede do Prahy k dalšímu zápasu skupiny. Slávisté doufají, že ho odehrají se ctí. I když body znovu nezískají, to je téměř jisté už dnes. Arsenal totiž není celkem, se kterým by se mohli měřit.

Jan Krůta, Právo

Časová osa: Liga mistrů

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..