Slávistu Brabce z hráčů Sevilly nejvíce straší Keržakov

12. prosince 2007 10:15

Dirigent slávistické obrany Erich Brabec sice se spoluhráči vybojoval vysněný postup do Ligy mistrů, vinou zranění ale musel v prvním utkání prestižní soutěže odstoupit ze hry. Vynechal pak dvě prohraná střetnutí v Seville a na Arsenalu. Ve středu jej tedy poprvé čeká střet s obávanými ofenzívními esy španělského celku. „Nezáleží na tom, kdo má jaké jméno, ale jaký má den a jak mu to sedne,“ odmítá předčasný respekt Brabec.

Proti Seville nemáte co získat, ani ztratit...

V každém zápase Ligy mistrů o něco jde a nejinak tomu bude i zítra večer. Čeká nás třešnička na dortu a já doufám, že se s našimi fanoušky rozloučíme dobrým výkonem a vítězstvím.

Prohru svého týmu 2:4 ve Španělsku jste sledoval kvůli zranění pouze v televizi...

Kdybych tam byl, mohli jsme dostat třeba deset gólů. Nehráli jsme kompaktně jako tým a nechávali se soupeřem překvapovat přihrávkami za rozhozenou obranu.

Jak velký strach vám nahánějí jména útočných es jako je Kanouté, či Fabiano?

Nezáleží na tom, kdo má jaké jméno, ale jaký má den a jak mu to sedne. Hrál jsem proti Steaue a její útočníci byli nebezpečnější než hroty Arsenalu. Nesmíme jim dát příliš času na práci s míčem, především pak Keržakovovi.

Proč zrovna jemu?

Nemám na něj dobré vzpomínky. V ruské lize jsem proti němu hrál osmkrát a dal nám, myslím, čtyři góly.

Luis Fabiano je proslulý svou vznětlivostí, myslíte si, že by se za nepříznivého vývoje pro Sevillu třeba nechal vyprovokovat k nedisciplinovanosti?

Nevím, jestli zrovna on má s tímhle problém. Takový je spíš levý bek Daniel Alvés, který je teď nejvíce trestaným hráčem španělské ligy.

Myslíte si, že jste v nevýhodě, když se zápas hraje po skončení české ligy?

Na to se vůbec nemůžeme vymlouvat. Co by měli říkat třeba kluci v Mladé Boleslavi, které čeká poslední zápas v Poháru UEFA až dvacátého prosince...

Nejste po sezóně už příliš unavení?

Smekám před spoluhráči, kteří odehráli až třicet utkání. Já jich kvůli zranění odehrál o deset méně.

Přezimujete na prvním místě ligové tabulky, hrát za Slavii tedy teď musí být snem každého prvoligového fotbalisty...

Parta je tu opravdu skvělá, i Láďa Šmicer se kvůli tomu do Čech vracel. Přijít teď před tréninkem do kabiny je prostě radost.

dfk, Sport.cz

Časová osa: Liga mistrů 2021/22

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..