Rubriky:

Liga mistrů

Finále Ligy mistrů 2010 se bude hrát na stadionu Realu Madrid

28. března 2008 17:40 - VADUZ

Finále fotbalové Ligy mistrů se bude za dva roky hrát na slavném stadiónu Santiaga Bernabeua, jenž je domovským stánkem Realu Madrid. Rozhodla o tom v pátek na zasedání v lichtenštejnském Vaduzu evropská unie UEFA, jež zároveň přidělila finále Poháru UEFA 2010 Hamburku.

Na San Bernabeu, který má v současnosti kapacitu 71 569 diváků, se už v minulosti konala tři finále předchůdce Ligy mistrů, Poháru mistrů evropských zemí. Posledním madridským šampiónem byl v roce 1980 anglický Nottingham Forrest.

Stadion Realu také hostil v roce 1964 finále mistrovství Evropy a v roce 1982 závěrečný zápas mistrovství světa.

V severoněmeckém přístavu vyrostla Hamburg Arena v roce 2000 na místě bývalého Volksparkstadionu. Stánek s kapacitou 51 680 diváků zažil svůj ostrý mezinárodní křest během světového šampionátu před dvěma lety.

Žhavým kandidátem byl i stadión ve Wembley

Jak potvrdil prezident UEFA Michel Platini, žhavým kandidátem na udělení finále LM byl i nový stadión ve Wembley. Prestižní zápas však londýnský stánek nedostal, neboť UEFA neobdržela dostatečné potvrzení, že hráčům nebude příjem z finále zdaněn britskou vládou.

"Ano, důvodem byly daně," potvrdil novinářům Platini, proč Wembley finále 2010 nedostalo. "Anglická fotbalová asociace naše obavy o zdanění fotbalistů minimalizovala, ale nemáme ještě potvrzení od britské vlády," dodal bývalý slavný fotbalista.

O Superpohár i nadále v Monaku

Wembley nicméně nepřišlo o svou šanci na rok 2011, o němž v pátek oproti plánu ještě UEFA nerozhodla. Představitelé evropské unie potřebují na posouzení kandidátů ještě více času.

UEFA v pátek také potvrdila, že utkání o Superpohár mezi vítězem Ligy mistrů a Poháru UEFA se budou až do roku 2011 hrát nadále v Monaku. Mistrovství Evropy hráčů do 19 let se bude v roce 2010 konat ve Francii, sedmnáctky budou tentýž rok hrát v Lichtenštejnsku a evropský šampionát fotbalistek do sedmnácti let v roce 2009 přivítá švýcarský Nyon.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..