Petržalka vyhrála v předkole Ligy mistrů 2:0 na Maltě

Fotbalisté Artmedie Petržalka zvítězili v úvodním utkání prvního předkola Ligy mistrů na hřišti maltského klubu FC Valletta 2:0. Obě branky dal v závěrečné čtvrthodině obránce Marián Čišovský. V základní sestavě slovenského mistra nastoupili i čeští hráči Zbyněk Pospěch a Radek Dosoudil.

Artmedia se v případě postupu utká ve druhém předkole s lepším z dvojice Tampere United - Budučnost Podgorica, která dnes ve Finsku prohrála 1:2.

Dvěma brankami v rozmezí pět minut rozhodli fotbalisté Borisova o svém vítězství 2:0 nad Valurem Reykjavík. Oba góly vstřelil Gennadij Bliznjuk, který skóroval v 73. a 78. minutě. Vítěz tohoto dvojzápasu narazí na Anderlecht Brusel s českým triem Daniel Zítka, Jan Polák a Stanislav Vlček.

Výhodu domácího prostředí dnes využili také hráči Anorthosisu Famagusta, kteří zdolali 1:0 Pjunik Jerevan. Jediný gól zápasu dal v 72. minutě z penalty bývalý řecký reprezentant Frusos. Zápas musel být přeložen na náhradní hřiště v Nikósii, protože trávník na stadionu v Larnace zničilo slunečné počasí. Lepšího z této dvojice čeká v další fázi Rapid Vídeň.

Ve středu se poprvé střetnou kazašský tým Aktobe se Šeriffem Tiraspol, z tohoto duelu vzejde soupeř pražské Sparty ve druhém předkole. Odvety jsou na programu za týden.

1. předkolo Ligy mistrů:
Inter Baku - Rabotnički Skopje 0:0, Tampere United (Fin.) - Budučnost Podgorica (Černá Hora) 2:1 (1:0), BATE Borisov (Běl.) - Valur Reykjavík 2:0 (0:0), Anorthosis Famagusta (Kypr) - Pjunik Jerevan 1:0 (0:0), Dudelange (Luc.) - Domžale (Slovin.) 0:1 (0:0), Llanelli (Wales) - FK Ventspils (Lot.) 1:0 (1:0), Dinamo Tirana - Modriča (Bosna) 0:2 (0:0), FC Valletta - Artmedia Petržalka 0:2 (0:0), Santa Coloma (Andorra) - FBK Kaunas 1:4 (0:3), Murata (San Mar.) - IFK Göteborg 0:5 (0:3).