Rubriky:

Liga mistrů

Z bookmakerů si Lavička hlavu nedělá, před Šeriffem ale varuje

29. července 2008 09:00 - PRAHA

Ví, co ho čeká. Nejvyšší klubový boss Daniel Křetínský mu nemusí ani připomínat, že účast v milionářské Lize mistrů představuje pro fotbalovou Spartu nejvyšší prioritu. Nový letenský kouč Vítězslav Lavička si až příliš dobře uvědomuje, že od startu do kvalifikace o Champions League, k níž v úterý ráno se svými svěřenci odlétá do moldavského Kišiněva, se bude odvíjet celá sezóna a dost možná, i jeho působení na Letné.

Jen mimochodem, i bookmakeři Fortuny jsou nerozhodní, takže nato, zda Lavička vydrží až do konce nastávajícího ročníku, stanovili kurs 50:50.

Raději zůstanou v Kišiněvě

S bookmakery si ale Vítězslav Lavička hlavu nedělá. S jejich prognózou tuplem ne. Kouč Sparty moc dobře ví, že musí už v prvním zápase v moldavském Tiraspolu uspět, aby přivezl solidní výsledek pro letenskou odvetu.

„Nic jednoduchého to ale rozhodně nebude, takže k soupeři musíme mít patřičný respekt,“ opakoval Lavička svým svěřencům před odletem a bude jim to připomínat i v hlavním moldavském městě Kišiněvě, kde Pražané rozbijí na čtyřiadvacet hodin svůj tábor.

Variantu, že by bydleli v Tiraspolu v hotelu přímo u stadiónu, totiž zavrhli. „Raději zůstaneme v Kišiněvě, kde naši zvědové vyslaní jako předvoj vybrali solidní hotel. Trénink absolvujeme na stadiónu místního Zimbru. A do Tiraspolu se přesuneme až odpoledne v den utkání. Autokarem jsme tam za půldruhé hodiny,“ je si Lavička jistý, že zvolil optimální řešení.

Šeriff jiný doma a jiný venku

O prvním soupeři na cestě do hlavní soutěže ví všechno. Však také jeho špióni v čele s Danielem Drahokoupilem sledovali moldavského protivníka jak v prvním duelu v Kazachstánu, tak v domácí odvetě.

„Výkon Šeriffu na soupeřově hřišti a v domácím prostředí se dost podstatně lišil. Zatímco venku vycházeli Moldavci ze zodpovědné defenzívy, před svým publikem ukazovali velkou sílu i v ofenzivě. Musíme si na ně dát pozor, protože v řadách protivníka je namixována dravost mládí s fotbalovými zkušenostmi, stejně jako moldavská škola s africkým a jihoamerickým stylem. V sestavě Šeriffu totiž nastupuje hned několik hráčů z těchto kontinentů,“ upozorňoval před cestou do Moldávie své hráče.

Pozor na vedro i vyprodané ochozy

„A navíc je třeba se nachystat na klimatické podmínky, jež nás čekají. I když hrajeme až večer, s velkým vedrem musíme počítat. S vyprodanými ochozy a bouřlivým publikem na krásném stadiónu Šeriffu zrovna tak,“ svěřoval se Vítězslav Lavička, než letadlo nabralo dopoledne z pražské Ruzyně kurs k první ostré zkoušce letošního podzimu, kterou Sparta pod jeho vedením absolvuje.

„Musíme si počínat zodpovědně v defenzívě a přitom hrát aktivně dopředu, abychom ve středu večer uhráli solidní výsledek pro pražskou odvetu,“ uvědomoval si kouč Sparty, jak moc na vstupu do nové sezóny záleží.

Zdeněk Pavlis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..