Juventus s Nedvědem i Grygerou postoupil do Ligy mistrů

Fotbalisté Juventusu Turín nepřipustili ve třetím předkole Ligy mistrů překvapení a remízou 1:1 na hřišti Petržalky stvrdili postup do hlavní části soutěže. V odvetném utkání nastoupili v základní sestavě italského týmu Pavel Nedvěd i Zdeněk Grygera.

Petržalka překvapila svého soupeře brankou Fodreka ze 13. minuty, o deset minut později ale po centru Nedvěda vyrovnal Amauri. Slovenský mistr se i nadále dostával do brankových příležitostí, zkušenější hosté ale komplikace nepřipustili. Petržalka, za kterou hrál až do 80. minuty také útočník Zbyněk Pospěch, si zahraje v prvním kole Poháru UEFA.

Ještě lepší výsledek proti velkému favoritovi zaznamenala Wisla Krakov, která na svém hřišti porazila Barcelonu 1:0. Vzhledem k výsledku 0:4 z Nou Campu se však i ona musí spokojit s účastí v evropském poháru číslo dvě.