Chelsea neměla potíže s Bordeaux, Ujfaluši veze výhru z Eindhovenu

Úspěšně vstoupily do Ligy mistrů celky, v nichž nastupují čeští fotbalisté. Chelsea bez potíží smetla 4:0 Bordeaux. Atlético Madrid s Tomášem Ujfalušim v základní sestavě zvítězilo na hřišti PSV Eindhoven 3:0 a Šachťar Doněck s Tomášem Hübschmanem vyhrál v Basileji 2:1. Překvapením je vítězství rumunské Kluže v Římě nad místním AS a bezbranková remíza Brém s kyperskou Famagustou.

V úterý vstoupil do Ligy mistrů loňský finalista soutěže Chelsea s Petrem Čechem v brance. Nejlepší gólman minulého ročníku Champions League v utkání proti Bordeaux příliš práce neměl. Domácí poslal v 15. minutě do vedení Lampard.

V ideální pozici jej našel centr Bosingwy a anglický reprezentant hlavou skóroval. Lampard zařídil i druhý gól, když posadil míč z rohu na hlavu reprezentačního kolegy Joe Colea. Osm minut před koncem se trefil Florent Malouda, v nastavení pečetil skóre NIcolas Anelka.

Šokujícím výsledkem skončil druhý zápas skupiny A. Rumunská Kluž vyhrála na hřišti AS Řím 2:1.

Ujfaluši se dočkal vysněné Ligy mistrů

První duel v Lize mistrů má za sebou český reprezentační obránce Tomáš Ujfaluši v dresu Atlética Madrid, kam v létě přestoupil z italské Fiorentiny. Domácí na Španěly, kteří jsou v Lize mistrů po dvanácti letech, nestačili a prohráli 0:3. Dvakrát se trefil mladý argentinský útočník Sergio Agüero, třetí gól přidal Maniche.

Radovat se mohl i Tomáš Hübschman, jehož Šachťar Doněck zvítězil v Basileji 2:1.

Inter Milán zvítězil 2:0 na horké řecké půdě Panathinaikosu Atény, přemožitele pražské Sparty v předkole. Ve skupině C nedokázaly Brémy vstřelit gól kyperské Famagustě, která si tak z Německa veze překvapivý bod.

FC Barcelona porazila Sporting

Po neúspěšném startu domácí soutěže vyšel první zápas v Lize mistrů Barceloně. Svěřenci trenéra Guardioly porazili 3:1 Sporting Lisabon. V 21. minutě rozjásal ochozy Nou Campu Márquez, pojistku přidal po hodině hry z penalty Samuel Eto'o. Po snížení Tonela uzavřel skóre Xavi.

V posledním úterním utkání vyhrál FC Liverpool 2:1 v Marseille. Olympique sice vedl díky Canovi, dvěma přesnými střelami však rozhodl o výhře anglického celku Steven Gerrard. Druhý gól vstřelil kapitán Reds z penalty, kterou musel pro předčasné vyběhnutí spoluhráčů do šestnáctky opakovat.

Úterní program Ligy mistrů:
Skupina A:
Chelsea - Girondins Bordeaux 4:0 (2:0)
Branky: 14. Lampard, 30. J. Cole, 82. Malouda, 90.+2 Anelka. Rozhodčí: Vinck (Niz.). Diváci: 39 600.
AS Řím - Kluž 1:2 (1:1)
Branky: 17. Panucci - 27. a 49. Juan Culio. Rozhodčí: Baskakov (Rus.). Diváci: 25 000.
Skupina B:
Panathinaikos Atény - Inter Milán 0:2 (0:1)
Branky: 27. Mancini, 85. Adriano. Rozhodčí: Gonález (Šp.). Diváci: 66 000.
Werder Brémy - Famagusta 0:0
Rozhodčí: Thomson (Skot.). Diváci: 34 690.
Skupina C:
FC Basilej - Šachtar Doněck 1:2 (0:2)
Branky: 90.+3 Abraham - 25. Fernandinho, 45.+1 Jadson. Rozhodčí: Hauge (Nor.). Diváci: 34 800.
FC Barcelona - Sporting Lisabon 3:1 (1:0)
Branky: 21. Márquez, 60. Eto´o z pen., 87. Xavi - 72. Tonel. Rozhodčí: Duhamel (Fr.). Diváci: 58 350.
Skupina D:
PSV Eindhoven - Atlético Madrid 0:3 (0:2)
Branky: 9. a 36. Agüero, 54. Maniche. Rozhodčí: Rosetti (It.). Diváci: 28 000.
Olympique Marseille - FC Liverpool 1:2 (1:2)
Branky: 23. Cana - 25. a 32. z pen. Gerrard. Rozhodčí: Plautz (Rak.). Diváci: 45 000.